2 Yıl Önce Bugün Başladığım Güzel Serüven: Blogdede 2 Yaşında!

17

Tam 2 yıl önce bugün, hem de tam bu saatlerde bu blogun tasarımını bitirip, ilk yazımı yayınlamıştım. Başladığımda 2 yıl boyunca sürekli ilgileneceğim, hayatımın bir parçası olacak bir şeye başlıyor gibi hissetmesem de; bugün geldiğim durum tam olarak bu şekilde.

Daha önce de bloglar yazdım, web siteleri açtım, başka insanlara siteler yaptım, onlarla ilgilendim. Ancak daha önce yaptığım işlerin hiçbiri Blogdede gibi uzun soluklu olmadı. Çünkü bu blog dışındakilere hep iş gözüyle bakmıştım.

Blogdede’yi ilk açtığımda benimle birlikte birkaç arkadaşımın da kişisel deneyimlerini paylaşacağı bir hobi olarak ilerletme amacındaydım. Yeri gelmişken buradan bu işin başında benimle olan Nilsu, Buse, Burak, Cansu ve Kaan‘a bir teşekkürü borç bilirim.

Yanımda olan arkadaşlarımın ve kardeşimin paylaşımları zamanla azalsa da ben kişisel deneyimlerimi, düşüncelerimi, hissettiklerimi paylaşmaya devam ettim ve tamamen bana ait bir kişisel bloga dönüştü.


Hobi olarak yazmaya başladığım bu blog elbette bir süre sonra hem işim hem de hobim oldu ve kazanç sağlamaya da başladım. Hem bloga gelen reklam tekliflerinden, hem de web sitesi yönetirken kazandığım deneyimlerle bu kazanç artarak devam etti. Geldiğim bu noktada elde ettiğim aylık kazancım, öğrencilik hayatımda pek çok ihtiyacımı karşılayacak düzeye geldi. Ancak ben hala sadece iş olarak görmeyip, hayatımın bir parçası, bir hobim olarak düşünmeye devam ediyorum. Çünkü daha büyük başarıların, daha uzun yılların, daha fazla bilgi öğrenmenin bu şekilde mümkün olduğu inancındayım.

Sıfırdan başladığım bu blog, şimdilerde günlük 1500 kişinin girdiği, her yazıya yorumların yapıldığı, insanların sürekli olarak blog yazılarıyla ilgili bana ulaştığı, bu camiada pek çok dost edindiğim bir mecra haline geldi. Bunun da yeri gelmişken, içerik oluşturma konusunda bana destek olan, yardımıma koşan Vural Egemen Sarıgöz’e, yazılarındaki samimiyetini taktir ettiğim, gerektiğinde yardımlaştığım Çağrı Mustafa Alkan’a (Suskumru), Blogdede aracılığıyla tanıştığım ve sürekli olarak iletişimde kalarak, sanal ortamdan da samimi bir dost edinilebildiğini anladığım Emrah Avar’a (Yaz Tatili), yine bu blog üzerinden tanıştığım, ortak işler yapıp arkadaş olduğum Mehmet Uzar’a (Steam Rehberi), dostum Umut Ali Alaraş‘a, yazılarından ilham aldığım, kendime yeni şeyler kattığım diğer blogger arkadaşlarıma ve açıldığından beri bloguma uğrayan her ziyaretçiye teşekkür ederim.

2 yıl öncesine dönüp, tam da bu saatleri düşündüğümde iyi ki başlamışım bu işe diyorum. Umarım daha çok uzun yıllar burada sizlerle olurum.

17 YORUMLAR

  1. Bu alanda çok az bir bilgim varken bana samimi bir şekilde yardımcı olan dostumun böylesine bir başarıyı yakaladığını görmek beni gerçekten mutlu etti. Gerçekten iyi ki başlamışsın bu işe 🙂

  2. Gerçek güzel bir yazı olmuş. Daha başarılı olacağına inancım tamdır. Blogdede sayende daha güzel yerlerde olacaktır. Başarılar kardeşim.

  3. İyi ki blog dünyasındasın Kurtuluş. Hiç bırakmamanı, bıkmamanı, usanmamanı dilerim. Güzel sözlerin için de teşekkür ederim. Bu arada senin adını görünce aklıma hep Görünen Adam’daki jenerik müziği geliyor 🙂

Bir Yorum Bırak