25 Şubat İzmir Teoman Konserindeydim

0
Teoman
Teoman

Türk rock müziğin en çok tanınan, en başarılı isimlerinden Teoman’ın 25 Şubat’ta gerçekleşen İzmir Arena konserindeydim.

Konsere, Etkinlik Gezgini’nin davetlisi olarak Blogdede adına katıldım. Benim için hayatım boyunca unutamayacağım bir gün oldu. Daha önce birçok kez ünlü isimlerin konserlerinde bulunma fırsatı bulmuştum. Ancak Teoman’ı ilk kez canlı canlı dinleme, konser coşkusunu yerinde yaşama şansına sahip oldum. Bu konsere gitmeme vesile olan Etkinlik Gezgini‘ne buradan bir kez daha teşekkür ediyorum.

Konser İzmir Arena’da saat 21:00’da başlayacak şeklinde duyuruldu. Biz saat 19:30 gibi mekanın yakınlarına ulaştık. Konserden önce bir şeyler içip sıraya girdik. Biz sıraya girdiğimizde, kuyruk 500 metre kadar vardı. Yaklaşık 45 dakika sırada bekledikten sonra içeri girebildik. İzmir Arena’nın bildiğim 2 sahnesi var. Daha önce Duman konserine gittiğimde açık hava konser alanındaydık. Bu kez kapalı alana aldılar. Her iki konser alanı da çok güzel ancak açık hava konser alanını biraz daha fazla beğenmiştim.

Salonun ön kısımları çoktan dolmuştu. Böyle konserleri önden izlemek için erken gitmekte fayda var, ama bir şey için uzun süre beklemekten nefret ettiğim için alana çok da erken gitmedik. Neyse ki nispeten önlere yakın bir bölgede yerimizi aldık. Daha önce gittiyseniz bilirsiniz ki, sanatçılar tam saatinde asla sahneye çıkmazlar. Teoman da bunlara dahil. 21:20 gibi sahneye çıktı. Eski parçalarıyla konserin açılışını coşkulu bir şekilde yaptı.

Sahnede Teoman’ın haricinde 7 kişi vardı. Bunların 4’ü gitarda, 1’i bateride, 1’i üflemeli çalgılarda, diğeri de kemanda yer aldı. Teoman, şarkılarını söylemeye devam ettikçe konsere gelenler coştukça coştular. Çok eğlenceli anlara şahitlik ettik. TV’lerde ve kliplerinde zaten karizmatik duruşuyla tanınan Teoman, sahnede daha karizmatik duruyor. Sanki o sahnede doğmuş gibi neler yapacağını, ne söyleyeceğini çok iyi biliyor. Teoman’ın mükemmel sahne performansına ekibi de eşlik etti. Her biri işinin ehli olduğunu rahat bir şekilde gösterdi. Zaten sahnedekilerin çoğu, rock müzik dinleyenler tarafından bilinen, kendi albümleri olan insanlardı. Gitarist Levent Özer ve kemandaki Melisa Uzunarslan da bu isimler arasında en popüler olanlar.

Konser yaklaşık 2 saat sürdü. Teoman; eski şarkılarını, yeni şarkılarını, hüzünlü ve coşkulu şarkılarını karışık bir şekilde söyleyerek 2 saat sahnede kaldı. Sonra “gidiyoruz, konser bitiyor” mesajı verdi, 5 dakika sonra tekrar geldi. Harika bir “Gönülçelen” performansından sonra 1-2 şarkı daha söyleyerek sahneden indi ve konser sona erdi. Gönülçelen şarkısı için yaklaşık 10 dakika boyunca sahnedeydi. Şarkının farklı versiyonlarını salondakilerle birlikte söyleyip, Gönülçelen şarkısının hikayesinden bahsetti. Konserin en güzel bölümlerinden biri de buydu.

İzmir Arena

İzmir Arena, İzmir’in kaliteli konser alanlarından birisi. Zaten kuruluş amacı da sadece konserler ve festivallere ev sahipliği yapmaktır. Mekan, denize sıfır bir konumda yer alır. Açık hava konserleri deniz kenarında yapılır. Kapalı alanının da deniz kenarına açılan bir balkonu mevcuttur. Mekan İzmir’in Bayraklı ilçesinde yer alır. Mekana ulaşım İzmir banliyo hattıyla oldukça kolaydır. İZBAN Turan istasyonundan yürüme mesafesindedir. Bugüne kadar sayısız ünlü sanatçıya ve gruba, yüzlerce festivale ev sahipliği yapmıştır.


Konserde Çektiğim Bazı Fotoğraflar

Teoman İzmir Arena #1
Teoman İzmir Arena #1
Teoman İzmir Arena #2
Teoman İzmir Arena #2
Teoman İzmir Arena #3
Teoman İzmir Arena #3

Konserde Çektiğim Bazı Videolar

Teoman İstasyon İnsanları şarkısından bir kesit;

Teoman’ın Bugün performansından bir kesit;

Teoman’ın sahnesinde yer alan ekibin sahne performansı;

Teoman, 25 Şubat İzmir Arena konseri Gemiler şarkısının tamamı;

Teoman’ın 24 Şubat İzmir Arena konserinin kapanışı;

Bir Yorum Bırak