25 Şubat’ta Meteor Çarpacak Mı?

1

Bazı söylentilere göre 25 Şubat 2017 tarihinde Dünya’ya bir meteor çarpacak. Güneş sisteminde yer alan ancak henüz pek çok belirsizliğe sahip gizemli bir gezegenden kopan ve Dünya’ya doğru yaklaşan bu cisimden NASA da haberdar.

Asteroidin kopmuş olduğu gezegenle ilgili bilinenler çok az olduğu için sadece “Planet X” ya da diğer bir adıyla “Nibiru” isimli gezegen olduğu söyleniyor. NASA’nın  varlığını doğruladığı bu asteroid ise WF9 ismiyle biliniyor. Kimilerine göre bu gök cismi Dünya’ya çok yakın da olsa teğet geçecek ve bir zarar vermeyecek. NASA’nın da konuyla ilgili görüşü bu yönde. Ancak bazı uzay bilimciler ve bilim adamları asteroidin Dünya’ya çarpacağını, NASA’nın da bunu bildiği halde insanların paniğe kapılmaması için sakladığını, çarpmanın etkisiyle insanlığın büyük bir kısmının yok olacağını ve bunun kıyamet anlamına geldiğini düşünüyor. Hatta bundan daha da öte Dünya’nın tamamen yok olacağını düşünenler ve söyleyenler de var.


25 Şubat’ta Dünya’ya Göktaşı Çarpacak Mı?

Planet X ya da Nibiru olarak bilinen bu gezegenle ilgili bilinenler arasında Güneş Sistemi açısından sorunlu olduğu da var. Bunu biraz açıklamak gerekirse; bu gezegen sistemin dengesini yavaş yavaş bozabilecek derecede yüksek çekim gücüne sahip. Bu olumsuzluklardan Dünya’yı koruyan en büyük etken ise Jüpiter’in varlığı. Bundan yıllar önce de Dünya’ya çarpacağı düşünülen bir gök cismi Jupiter’in yüksek çekim gücünün etkisiyle rotasını değiştirerek bizi etkilemeden kendi yoluna devam etti. Yine yönü Dünya olmayan bir asteroidin de Jüpiter’in çekim gücünün etkisiyle Dünya’ya yönelip, çarpmadığı ancak teğet geçtiği biliniyor.

Diğer yandan son günlerde gündeme gelen başka bir haber de bu tartışmaların içine girdi. Amerika’da dünyanın en büyük şirketlerinin bulunduğu Silikon Vadisi’nde şirket yönetimlerinin alanın altına nükleer patlamalara bile dayanıklı sığınaklar inşa ettirdiği söyleniyor. Bunun sebebinin 25 Şubat’ta Dünya’ya çarpacak olan asteroid olduğu iddiası da dillerde dolaşıyor.

25 Şubat 2017 tarihinde Dünya’ya çarpması ya da yakınından geçmesi beklenen bir gök cisminin varlığı konusunda herkes hemfikir. Ancak bu gök cisminin yaratacağı etkiyle ilgili farklı iddialar var. Bu belirsizlik içerisinde bizlere de sadece 25 Şubat gününü bekleyip, olacakları o an görebilmek düşüyor.

1 YORUM

Bir Yorum Bırak