29 Ekim İzmir Nilüfer ve Feridun Düzağaç Konseri

0

Cumhuriyetimizin 93. yılını kutlamak için olunabilecek en coşkulu yerdeydim. O yer tabi ki de İzmir.

29 Ekim 2016 akşamı İzmir, Gündoğdu Meydanı’nda Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katıldım. İzmir, bayram coşkusunu inanılmaz bir seviyede yaşayarak, yaşatarak; bu konuda farkını bir kez daha konuşturdu.

Program Cumhuriyet Meydanı’ndan başladı. Alana polis aramasıyla birlikte giren kalabalık, yürüyüş korteji için sırasını bekledi. Saat 21:00’a yaklaştığında Cumhuriyet Meydanı’ndan Gündoğdu Meydanı’na müthiş yürüyüş başladı. Bayraklar, meşaleler, gösteriler eşliğinde büyük bir kalabalık konser alanına giriş yaptı. Biz önce girmemeyi, kalabalık girene kadar konser alanının yan tarafında çimlere oturup izlemeyi tercih ettik. Nilüfer’in sahne aldığı sürenin ortalarına doğru biz de alana giriş yaptık.

29-ekimde-izmir

İlk olarak Nilüfer sahneye çıktı. Efsaneleşmiş şarkılarıyla insanları zamanda kısa bir yolculuğa çıkardı. Cumhuriyetle ilgili düşüncelerini kalabalığa anlattı ve coşkulu bir alkış toplayıp konserine devam etti. Kayahan şarkılarıyla Kayahan’ı da anmayı unutmadı. Sahnesinin sonunda Feridun Düzağaç’ı sahneye davet etti. Nilüfer’in düet albümünden hepimizin tanıdığı parça Kavak Yelleri’ni birlikte söyleyerek müthiş bir canlı performansa imza attılar. Ardından Onuncu Yıl Marşı’nı da es geçmediler.


Feridun Düzağaç sahneye çıktığında biz de önlere doğru ilerleyip sahnenin çok yakınlarından kendimize yer bulduk. Açık konuşmam gerekirse, Feridun Düzağaç sahneye çıktıktan sonra Nilüfer sahneye çıkmış mıydı çıkmamış mıydı unuttum. Çünkü FD o kadar iyiydi ki Nilüfer onun yanında bayağı sönük kaldı. Bir de sanırım Nilüfer pek bir önemsememiş gibiydi bu konseri.

Feridun Düzağaç da efsane şarkılarını seslendirdi. Seyirciler o kadar coştu ki Feridun Düzağaç resmen kalabalıkla düet yaptı.

Önceki gün geç haberim olduğu için katılamadığım Konak’taki etkinliğe(aşağıdaki görsel) üzülürken, bu konsere geldiğim için kendime büyük bir teselli sağladım.

29 Ekim İzmir
İzmir’de Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Bir kez daha anladım ki Atatürk ve bayram denince bulunmanız gereken yer kesinlikle İzmir’dir.

Bir Yorum Bırak