Antalya Temizlik Şirketleri

0
Temizlik
Temizlik

Ev temizliği, ofis temizliği, inşaat temizliği gibi farklı mekânların temizlik işleri farklı uygulamalar gerektirir. Ev temizliğinde kullanılan malzeme ve araçlar ile büyük ofis binalarında ya da farklı sektörlerin iş sahalarında kullanılan araç ve malzemeler farklılık gösterir. Bunun yanı sıra uygulama yapan kişinin hangi malzemedeki kiri ya da lekeyi nasıl çıkaracağını, hangi yüzeyi ne ile temizleyeceğini çok iyi bilmesi gerekir. Dolayısıyla temizlik işi aslında profesyonellik gerektiren bir meslektir. Antalya temizlik şirketleri arasında hızla yükselen firma uzman kadrosu ve profesyonel ekipmanları ile dikkat çekiyor. İstenilen noktaya düzenli veya tek seferlik gönderilen profesyonel ekipler kısa sürede her yeri temizleyip, belli bir standardı rahatça yakalıyorlar.

Evlere gönderilen 2-3 kişilik ekipler, öncelikle yapılacak işi tespit ederek gerekli malzemelerin teminini sağlıyorlar. Ardından iş bölümü ile evdeki her yeri temizliyorlar. Cam silmek, yüzeyleri parlatmak, mutfak dolaplarını en ince detayına kadar temizlemek, lavaboları hijyenik hale getirmek, koltuklardaki lekeleri yok etmek, halılara ilk günkü yumuşaklığını kazandırmak ekibin öncelikli görevi. Ofislerde ise durum biraz daha farklıdır. Eğer çalışma ortamı yüksek katlı ve camekânlı bir bina ise camların temizlenmesi için endüstriyel temizlik görevlileri devreye giriyor ve gerekli güvenlik önlemleri alınarak işe devam ediliyor. İç mekânda ise, özellikle büyük alanlarda yüzeyleri silip parlatmak için ayaklı ve motorlu silgeçler tercih ediliyor. Antalya temizlik firmaları kategorisinde öncü olan firma, bütün yenilikleri takip ederek sektörün gelişimini takip ediyor. Dolayısıyla da ihtiyaç duyulan her türlü araç ve gerecin edinilmesi ile kullanılması açısından diğer şirketlere örnek teşkil ediyor.


Firmanın her türlü sertifikası mevcuttur. Özellikle işçi sağlığı ve iş güvenliği hususunda özen gösterilmesi tercih sebebi. Çünkü iş sahasında çalışma koşullarının her zaman standart seviyelerde olması beklenemez. Bir prizin temizliği esnasında basit bir hata yüzünden elektrik çarpması yaşanabilir. Ya da cam temizliği sırasında kayarak yüksek katlardan aşağı düşme gerçekleşebilir. Böyle bir durumun sonucunda da iyi ihtimalle sakatlanma, kötü ihtimalle ise ölüm olayı vuku bulacaktır. Bu yüzden her türlü riskin önceden analiz edilmesi ve gerekli tüm önlemlerin en baştan alınması gerekir. Antalya temizlik şirketleri arasında kendi personeline düzenli olarak eğitim veren ve onların gelişimiyle işini büyüten firma alanında tanınmış ve uzmanlaşmış.. Geniş alanlarda işin ne kadar zor olduğu da göz önüne alınarak belirlenen personel sayısı, istenilen her an temin edilebiliyor. Periyodik olarak yapılması gereken temizlik işlerine ise sürekliliği olan personel yönlendirmesi sağlanıyor. Bu sayede insanların da şirkete olan güveni artıyor. Bölgenin özellikle bahar dönemlerinde yoğun şekilde yağmur almasından kaynaklanabilecek olan temizlik işleri ile geleneksel fuar zamanlarında ihtiyaç duyulan temizlik işleri dönemsel ihtiyacın artmasına neden olsa da, gereksinimi karşılama gücü fazlasıyla mevcut.

Bir Yorum Bırak