Bahçe depolama ile Bahçenizin Zarafetini Artırmak

0

Evlerimizin bahçeleri için yapılan düzenlemeler geniş bir alanı kapsar. Bahçe düzenlemesini sadece yeşil alan bakımı olarak düşünemeyiz. Bahçeler içinde yer alan tüm unsurları kapsayan düzenlemeler içinde kamelyaları, çardakları ve ahşap bahçe depolama alanlarını da ilave edebiliriz. Bahçe içindeki oturum alanlarının yanı sıra depolama ve kulübe kısımları da özenle yapılmalıdır. Peyzaj sonrası görünüm açısından estetik bir güzellik sağlayan tüm bileşenler bahçenin görselliğini ön plana çıkarır.

İlginiz Çekebilir : http://www.gunsoy.com.tr/bahce-depolama/

Uygulaması kolay olsa da bahçe için vazgeçilmez kısımlardan biri olan depolama kısımları her türden ihtiyaca göre inşa edilebilir. İster büyük ister küçük ölçekli, duyduğunuz gereksinime göre çeşitli depolama yapıları ortaya çıkarabilirsiniz. Ortaya çıkacak yapılar çiçek, bitki ve ağaçlarla süslenmiş bahçenizde görselliğe farklı bir katman sağlayacaktır. Bunun yanında evinizde kullandığınız veya kullanımına ara vermek istediğiniz her türden eşyanızı bu depolama alanlarında, evinizden uzaklaştırmadan muhafaza edebileceksiniz. Görüldüğü gibi çok yönlü bir etki sunan bahçe kulübelerini ortamdaki ahşap dekorasyona uydurarak güzel bir görünüm elde edebiliriz.


Bir bahçe kulübesi veya deposu yapmak için öncelikle plan ve proje hazırlamanız gereklidir. Elinizde bir plan proje olmadan kulübe yapımına başlamak kötü sonuçlar ortaya çıkarabilir. Bu nedenle önce projelendirip sonrasında uygulamaya geçmelisiniz. Bahçe depolama bir ihtiyaçtır ve çeşitli modellemelerle yapılabilir. Akla ilk gelen klasik standart bahçe kulübe veya depo modeli oluyor. Ahşap depolama yapısına ilave edeceğiniz cam malzeme ile tasarımı renklendirebilirsiniz. Bu şekilde farklı çatı modelleri, kapısı ve camlarıyla bir evi andıran bu depo bahçenizin zarafetine katkı sağlayacaktan geri kalmayacaktır. Tıpkı kamelya, veranda ve çardaklar gibi.

Tamamen kapalı dört duvara sahip bahçe depolama yapıları inşa edebileceğiniz bir kısmı kapalı bir kısmı da yarı açık veranda şeklinde dekore edilmiş olan bahçe depolama modelleri de tercih edebilirsiniz. Özellikle çok sıcak günlerde serinlemek için veya yağmurlu günlerde kitap okuma keyfi yapmak için çıktığınız kamelyanızda güzel zamanlar geçirebilirsiniz. Depolama alanlarınızdan biri olan kulübeniz de kamelyanız ile görsel bir ikili oluşturabilir.

Bir Yorum Bırak