Botoks ile Parlak ve Genç Bir Cilt

0

Botoks belirli bir yaştan sonra ciltte oluşan kırışıklıkların, yaşın getirdiği cilt çökmelerinin, aynı zamanda mimiklerin sebep olduğu yüzde oluşan çizgilerin ortadan kaldırılması için uygulanan bir yöntemdir. Hem güzelleşmek güzel görünmek için hem de bazı hastalıkların tedavisi için botoks uygulanabilmektedir. Aşırı terleme sorunu olanların başvurduğu botoks yöntemi, bu sorunun tedavi edilmesini sağlamaktadır.

Botoks cildin yenilenmesini sağlayan vitaminlerle kozmetik maddelerin birleştirilmesiyle oluşturulan sıvının cilde enjekte edilmesiyle gerçekleşir. Bu sıvı ciltte oluşan hasarlı noktaları onararak, çökmelerin dolmasını sağlar. Böylelikle hem cilt yeniler parlaklık ve canlılık kazanır hem de genç bir görüntü elde edilir.

Botoks ile cildinizdeki kırışıklıklar için, mimiklerinizin getirdiği ince çizgiler için ya da terleme sorununuz varsa tedavisi için uygulama yaptırabilirsiniz.

Dr. Leyla Arvas dudak dolgunlaştırma ile ilgili yakın zamanda gündeme gelen haberlerle ilgili herkesin dikkatli olması gerektiğini belirtmektedir. Bu tarz uygulamaların genellikle tavsiye üzerine ilerlediğini belirten Arvas, her kişide farklı etkiler doğabileceğinden güvenilir merkezlerden şaşmamak gerektiğini belirtmektedir. Ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşılabilen hayati tehlike arz eden sonuçlarla karşılaşmamak için en doğru merkezleri tercih etmelisiniz.


Dudak dolgunlaştırma Nedir?

Dudak dolgunlaştırma hylüronik asit içeriği olan sıvının enjeksiyon ile dudaklara hacim kazandırılmasını sağlayan bir yöntemdir. Ameliyatsız ve pratik bir yöntemdir, 10 dakika gibi bir sürede işlem tamamlanmakta ve planlanan dudak dolgunluğu elde edilmektedir.

Dudak dolgunlaştırma kalıcı bir yöntem olmayıp, 6-8 ay gibi bir süreyle kullanılabilen bir uygulamadır. Sonrasında tekrarlanması gereken geçici bir yöntemdir.

Dudak dolgunlaştırma ile ince görünümü olan dudakların hacim kazanması, aynı zamanda dudak çevresinin belirginleştirilmesi içinde bu yöntem uygulanabilmektedir.

Dudaklarda yapılan değişiklik ve dolgunluk, yüzün genelinde farklılığa sebep olmaktadır. Bu farklılık olumlu olmakta ve kişilerin görüntüsü değişerek oldukça güzelleşmektedirler. Acısız ve zahmetsiz olan bu yöntemle güzelleşmek için doğru merkezleri seçerek hekiminizle birlikte ilerlemelisiniz.

Bir Yorum Bırak