Botoks ve Fiyatları

0

Botoks uygulaması genellikle alın bölgesindeki mimik hareketlerine bağlı kırışıklıkların tedavisinde sıklıkla uygulanmaktadır. Bunun haricinde ise göz kenarlarında meydana gelen ve kaz ayağı olarak tabir edilen kırışıklıkların tedavisinde de botoks uygulaması oldukça etkili olmaktadır. Kasların içerisine yapılan minik iğneler ve enjekte edilen botoks maddesi sayesinde geçici olarak kasların işlevi durdurulur ve bu sayede de geçici olarak kırışıklıkların tedavisi gerçekleştirilmiş olur.

Botoks nedir?

Kas hareketlerinin geçici bir süreliğine engellenmesine yarayan botoks uygulaması, daha önce de söz ettiğimiz gibi özellikle alın kırışıkları, göz çevresindeki çizgiler, kaşların ortasındaki çizgiler için oldukça etkili bir medikal uygulamadır.  Botoksun etkisi işlemden sonra bir hafta içerisinde etkisini göstermeye başlar ve 10-15 içinde tam anlamı ile gerçek etkisini göstermiş olur.

Botoks Fiyatları da yine her kliniğe ve hekimlerin kullandığı botoks maddesine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Örneğin İstanbul’da özel bir klinikte yapılan botoks uygulamasının fiyatlandırması, farklı bir ilde ve hastanede yapılan botoks işlemine göre fiyat farklılıklarına neden olmaktadır. Botoks Fiyatları bu nedenle hastaların muayene edilmelerinden sonra belirlenmekte ve hastalara da bu şekilde bilgilendirmeler yapılmaktadır.


Botoks fiyatları nasıl belirlenir?

Botoks fiyatları daha önce de söz edildiği gibi hekimlerin kullandığı botoks etken maddesinin kalitesine ve kliniğin konumuna göre değerlendirilmekte ve asla muayene edilmeden doktorumuz Mustafa Karataş tarafından da bilgi verilmemektedir.

Dudak Dolgunlaştırma işlemi de yine doktorumuz ve donanımlı ekibimiz tarafından özellikle son dönemlerde oldukça sıklıkla tercih edilen medikal uygulamalar arasında yer almaktadır. Dudak dolgunlaştırma işlemi de botoks uygulamasında olduğu gibi oldukça kısa sürede gerçekleştirilen ve dudaklarda var olan asimetri sorunlarından aşırı dudak inceliklerinin giderilmesine kadar daha birçok alanda tercih edilmekte ve herhangi bir yan etkisi olmadığı için de uzmanlar tarafından güvenle yapılabilmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki dudak dolgunlaştırma, botoks ve diğer tüm medikal işlemler mutlaka uzman hekimlerin bulunduğu kliniklerde yapılmalıdır. Aksi halde istenmeyen birçok olumsuz etkilere sebep olabilmektedir. Detaylı bilgi için www.drmustafakaratas.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Bir Yorum Bırak