Boya Badana Fiyatları Nasıl Belirlenir?

0

Eviniz ve ya işyeriniz için boya badana fiyatı öğrenmek istiyorsunuz. Bundan sonraki ilk aşama internette araştırma yapmaya başlamak olacak. Öncelikle bu işin maliyetinin belli kriterlere göre değiştiğini aklınızda bulundurmalısınız. Boya badana fiyatları arasından seçtiğiniz boyanın cinsi ve işçilik maliyeti gibi iki ana etmene ayrılmaktadır. Örneğin işçilik açısından bakacak olursak boya ustasının ne kadar süredir bu işi yaptığı seçiminizi kolaylaştıracak ve bir fiyat bilgisi almanızı sağlayacaktır. Firmamız olarak işinde deneyimli ustalarımızla çalışmaktayız. Bu iki ana etmenden sonraki en önemli şey, boyanacak dairenin metrekaresidir. Bunlar size kafanızda kabataslak bir maliyet oluşturmanızda yardımcı olur. Boya badana fiyatlarını etkileyen diğer unsurları aşağıda bulabilirsiniz.

Boya Badana Fiyatlarını Diğer Belirleyen Etmenler

  1. Malzemelerin sizin tarafınızdan temin edilip edilmeyeceğidir. Eğer malzemeler sizin tarafınızdan alınırsa daha uygun bir fiyat olacaktır.
  2. Kullanılacak olan boya malzemesinin kalitesi
  3. Boyanacak dairenin keşfi
  4. Dairenin ne kadarlık bir sürede boyanması isteği.(Bu sürenin uzunluğuna bağlı olarak maliyet azalacak ve ya artacaktır.)
  5. Kullanılacak olan boyanın çeşidi. (Su bazlı, yağlı, italyan boya vb.)
  6. Boyanacak yüzeyin yapısı (Bir duvar pürüzlü veya hasarlı bir yapıya sahipse bu maliyeti etkileyecektir.)
  7. Boyama işleminden önce astar atılıp atılmayacağı
  8. Boyama badana yapılmadan önce evin tadile edilip edilmeyeceği

Bu unsurların hepsi sağlıklı bir şekilde fiyat almanızı sağlayacaktır. Tüm bunların üzerine boya badana fiyatlarında oynama olsa da genel olarak söyleyebileceğimiz ortalama fiyat 500 liradan başlamaktadır. Günümüzde yaşamımızın önemli bir bölümünü geçirdiğimiz evlerin doğal olarak en güzel şekilde görünmesini istemekteyiz. Yapılan araştırmalar evlerini istediği gibi dekore ettiren veya eden insanların çevresiyle daha sağlıklı iletişim kurdukları gözlemlenmiştir.

Hizmetlerimizin İşleyişi

Firmamız 7 gün 24 saat ücretsiz olarak fiyat danışmanlığı yapmaktadır. Bu aşamadan sonra alanında tecrübeli ustalarımızdan birini ve ya birkaçını evinize keşif ve fiyatlandırma için yönlendiriyoruz. Sonraki aşamada ortaya çıkan fiyat bilgisi eşliğinde boya badana işlemine başlanılıp başlanılmayacağına karar veriliyor. Unutmamak gerekir ki yaşam alanlarımız olan evlerimizin boya badanasında kolaya kaçmak bunu düzeltmek için birkaç kere boyamaya ihtiyaç duyacaktır. Örneğin, duvarınızda mevcut olan boya saten boya ise ve astar yapılmadan su bazlı boya uygulanırsa evinizin duvarları birkaç ay içinde kabarmaya ve çatlamaya başlayacaktır. Bu da hem daha maliyetli olacak ve stresli bir sürece neden olacaktır. Bize günün herhangi bir saati iletişim bölümümüzden mail atabilir ve ya arayabilirsiniz. Bilgi almak ve kampanyalarımızdan haberdar olmak için bizi hemen arayın.

Bir Yorum Bırak