Boyama Oyunlarının Çeşitleri ve Faydaları Nelerdir?

1

Bir zamanlar sadece çocuklar için yapılan boyama oyunları şuan yetişkinler için favori oyunlar arasındadır. Hem hayranı olunan bir çizgi film karakterini boyayabilirsiniz hem de sınırsız renklerin dünyasına hızlı bir atlayış gerçekleştirebilirsiniz. Neden bu kadar tercih edildiği ve çok fazla oynandığını düşünürsek aslında yanıt pek de zor değil. Boyama aslında sanata atılan ilk adım gibi düşünülürse, hem sanatsal zevk sunabilir hem de sizi sakinleştirebilir.

En güzel oyunları oynarken aynı zamanda Yapılan ilk sanatsal etkinlik ve Ana Okullarının vazgeçilmezi boyama oyunlarına da her türlü platformdan ulaşabiliyoruz. Stresin hakim olduğu bir dünyada yaşadığımız düşünülürse her birimizin günde bir kaç saat kendine ayırmaya ihtiyacı var. İşte tam burada ilk akla gelen şey; boyama oyunu oluyor. Her yaşa hitap eden bu oyunlar, sevdiğiniz bir karakterin renksiz dünyasını aydınlatmanız için bir seçim niteliğinde.

O kadar geniş bir skala ki boyama oyunlarının ki asıl cezbedici bir tarafı da bu siyahi bir pamuk prenses yaratmak ya da pembe kıyafetli bir batman kostümü yapabilmek mümkün. Bu da kendi yaratıcılığınız ile dalga geçmek için bir şans sunuyor. Eğlenmek ise günümüzde herkesin sahip olduğu imkanlar arasında değilken hem de.

Diğer oyun çeşitlerinden ziyade en güzel boyama oyunları her yaşın güvenle oynayabileceği oyun alanları kategorisinde. Diğer oyun çeşitleri dikkatle incelenmediğinde size ve çocuklara zarar verebilirken bu kategori ancak ve ancak sizin sanatsal dünyanızı besler.

Çok fazla çeşit sunan bu oyunlarda her bir bölmeyi tek sefer de aydınlatabilirsiniz de; mouse kullanarak tek tek sanatsal vuruşlarla da çizimlere hayat verebilirsiniz. Yani çabuk sıkılan ve uzun uğraşlar isteyenler için ayrı ayrı kategorilendirilebilinir.

Çocuklarla Zaman Geçirmek İsteyenler;

Çocuklar ile vakit geçirmek pek çok pedagog ve öğretmenin velilere sunduğu tavsiyeler arasında. İki tarafında keyif alabileceği bu oyunları oynamak çocuk ile anne ilişkisini de kuvvetlendirecektir. Hem maddiyattan hem de zamandan tasarruf ederken, binlerce seçenekten herhangi birini seçebilirsiniz. Böylelikle çocuğunuza ve kendinize güzel deneyimler yaşatmak oldukça mümkün.

Kreatif Bir Fikir;

Çok beğendiğiniz evinize, farklı bir hava katmak ve evinizin yapısına ve renk dağılımına uygun bir  tablo yaratmak istemez miydiniz?


O halde yapmanız gereken şey evinizin tarzını belirleyip oyununuzda ona uygun bir şablon bulup boyamak ve ardından tarayıcınız yardımıyla çıkararak; evinizin en güzel köşesine asmak olacaktır.

Tebrikler kendi hayal dünyanızın yansıması olan eşsiz benzersiz bir eser yarattınız. Hem de oyun oynarken.

En Güvenilir Oyun Çeşidi;

Aslında ulaşabileceğiniz oyunlar arasında en masum olan oyun çeşitli boyama oyunlarıdır. Size yanlış bir duygu aşılamaktan bir hayli uzak olan bu masum oyun, vandallık, katliam ve savaş gibi çağırışımlar yapmadığından hem yetişkinlerin hem çocukların hem de gençlerin göz bebeği olma adayı denilebilir. Yeşil bir yarasa yapmanın hiçbir zararı olmasa gerek.

El Kasları Gelişimi;

Herhangi bir şeyi elinizle yazmak oldukça kolayken, aynı şeyi mouse ile yapmak istiyorsak zorlanırız. Bu bakımdan mouse ile çizilerek yapılan boyama oyunları miniklerin el kaslarını oldukça geliştirecektir. Hem de düz çizgi çizmeye uğraşırken sıkıldıkları gibi değil. Çokça severek yapacaklar hem sizin hem de onun memnun olduğu bir yöntemi kullanarak hemde. Böylelikle kendiniz için zaman kazanabilir. Kahvenizi alıp en sevdiğiniz diziyi izleyebilirsiniz.

Zaman Öldürmek Değil Perspektif Kazanmak;

Bir hobi sahibi olmanın değerini hepimiz biliyoruz. Aslına bakacak olursak bu oyunlar sanatsal hobi kategorisine girebilir. Boş zaman geçirmemiş olmak her bireyi memnun edecektir elbette fakat bu oyunlar sayesinde perspektif geliştirmek mümkün. Böylece sanatın şah damarına inmeseniz de hoş bir başlangıç yapabilirsiniz.

Sonuç olarak zamanın en avantajlı oyunları arasında yer alan boyama oyunları sayesinde sakinleşmek, güvenle oynayabilmek ve de oynatabilmek mümkün. Fazlaca zaman geçirebilir ve çokça farklı seçenekten birini seçebilirsiniz.

Boyama Oyunlarının Faydaları

  • Çocuğunuzla güzel vakit geçirmenizi sağlar .
  • Zeka gelişimine katkıda bulunur.
  • Hayal gücünün genişlemesinde faydası vardır.
  • Yeteneklerini geliştirmesinde çok büyük katkısı bulunmaktadır
  • İleride güzel resimler çıkarabilmesinin ve hatta ressam olabilmesine dahi katkıda bulunduğu aşikardır

istediğiniz bir karakteri boyayarak hem sakinleşin, hem dinlenin, hem çocuklarınızla zaman geçirin. Üstelik ister bilgisayardan ister mobilde isterseniz de tabletten rahatça oynayayabilirsiniz.

1 YORUM

  1. Evde bulundurduğunuz her küçük eşya çocuk için bir oyuncak olabilmekte. Çocuklarımız genelde nesnelerin içinde ne olduğunu çok merak etmekteler. Çocuğunuzun bozulan herhangi oyuncağı arabası, ya da işinize yaramayan kırılmış helikopterini tamir etmeye çalışabilirsiniz.Onunla beraber geçirdiğiniz herşey faydalıdır.

Bir Yorum Bırak