Buralar Hep Değerlenir; İzmir’in Başarılı Müzik Grubu “İkiye On Kala”

0

Bu tarz grup isimlerini son yıllarda sık sık duyuyoruz. Ama emin olun bu grup duyduğunuz diğer grupların çoğundan daha kaliteli müzik yapıyor. Dinlerken aldığım keyif kesinlikle paha biçilemez derecede. Şarkı sözleri ve bestelerinin uyumu da harika. 

Grubumuz 2014 yılında İzmir’de kurulmuş. Üniversiteli semti deyince Türkiye’de ilk aklımıza gelen yer olan Bornova’da Uğur Ustaoğlu’nun, şiirlerini şarkıya dönüştürmesiyle kanlı, canlı bir hal almış. Ardından Erkan Altok da gruba dahil olmuş ve ev kayıtları yapıp sosyal medyada yayınlamaya başlamışlar. “Derken sosyalden patlayıp gitmişler” demeyi çok isterdim ama henüz öyle bir şey olmadı. Lakin o da yakındır, eli kulağında, patladı patlayacaklar. Sosyal medyadan bol bol ilgi, sık sık dinleme, güzel güzel yorumlar alınca İstanbul’a taşınıp ekibi genişletmişler ve kayıtlara orda devam etmişler.

Grupta vokal işini Uğur Ustaoğlu yapıyor, aynı zamanda gitarda da karşımıza çıkıyor. Geri vokalde Galip Makarnacı, elektro gitarda ise Hür Kır arkadaşımız boy gösteriyor. Defansın ortasında da klavyede Furkan Özgenç, bas gitarda Korhan Gencay yer alıyor. Son olarak davulun başındaki isim de Erkan Altok.


Bu aralar albüm hazırlığı içinde oldukları duyumunu aldım. Umarız çok bekletmezler. Bir yandan da konserler veriyorlar. Yazının sonunda sosyal medya hesaplarını da paylaşacağım, şehrinize geldiğinizde mutlaka gidip canlı canlı dinleyin diye.

İnternet üzerinde şarkıları dışında çok fazla medyaya rastlamadım ama sağdan soldan bulduğumuz konser fotolarını da yazı aralarına eklemekten geri kalmadım. Bir de grubumuz dinlerken aldığımız keyiften sizde de olsun diye şarkılarından oluşan bir liste hazırladım.

(her şarkının sonunda diğer şarkı otomatik olarak başlayacaktır)

Çok yakın zamanda emeklerinin ve kalitelerinin karşılığını alıp daha büyük kitlelere hitap etmeleri, büyüdükçe çizgilerini de bozmamaları dileklerimle…

İkiye On Kala grubunun sosyal medya hesaplarını da takip edebilirsiniz;

youtube: https://www.youtube.com/channel/UCecXkDBTuS4ujpxYbh19iWQ

facebook: https://www.facebook.com/ikiyeonkala

tumblr: http://ikiyeonkala.tumblr.com/

Bir Yorum Bırak