Cam Balkon Sistemleri

0

Cam balkon sistemleri, özellikle ülkemizde oldukça popüler bir çalışmadır. Hatta o kadar popülerdir ki milli projemiz yakıştırmaları dahi yapılmaktadır.

Bu sistemin kabaca tanımı evlerimizde bulunan balkonların, dışarıyla bağlantısı tam olarak kesilmeden evlerin alanını genişletmektir. Bu işlem cam çerçevelerle gerçekleşir. Balkonların dış kısımları cam pencerelerle örülür. İstenildiğinde açılan pencereler, istenildiği taktirde kapalı kalır. Kapalı durumdayken balkonun dışarıyla bağlantısı kesilir. Açık durumda balkonunuz yine balkon işlevi görür.

Bu sistem sadece evlerde kullanılan bir sistem değildir. Özellikle cafelerde, barlarda, restaurantlarlarda ve benzer işletmelerde çok fazla tercih edilir. Sigara içilen alanların, içilmeyen alanlardan ayrılmasında önemli rol oynar. Cam balkon sistemleri, cafe, bar, restaurant gibi yerlerde ayrıca mekanın dışarıyla bağlantısını hem kesmek, hem korumak için kullanılır. Mekan içinin dışarıyla bağlantılı görülmesini ve dışarıdaki insanların içerideki ortamı fark etmesini sağlar.


Cam balkon sistemlerinin bunların yanında çok fazla faydası da vardır. Çeşidine göre farklı yarar sağlayan sistemler mevcuttur. Evlere ve işletmelere yapılan filmli cam balkonlar, güneş ışığından korunma amacı taşır. Yine ev ve işletmelerde kullanılan filmsiz cam balkonlar kış günlerinde güneşten daha fazla yararlanmada büyük rol oynar. Cam kaplaması sayesinde dışarıdan gelen soğuk havanın dışarıda kalmasını sağlarken, güneş ışıklarının camlardan içeri girmesi sayesinde ısının yükselmesine yardımcı olur. Isınma masraflarının azalmasında oldukça etkilidir.

Cam balkonlar birbirinden farklı modellerde kullanıcılara sunulur. Basit ve sadece çeşitleri olduğu gibi, çetrefilli ve dekoratif çeşitleri de mevcuttur.

Bir Yorum Bırak