Diş Sağlığı Hakkında

0

Ağız sağlığı ve bakımı insan sağlığında önemli bir yere sahiptir. Güzel bir gülüş bazen her şeyi ifade ederken, ferah nefes ve sağlıklı dişler hem sosyal hem sağlık açısından önemlidir. Diş temizliği, diş sağlığı açısından büyük önem teşkil etmektedir. Her zaman doktorların tavsiye ettiği günde iki kere diş fırçalamak en önemli ağız bakımıdır. Dişlerin düzenli olarak fırçalanması, tartarlardan arındırılması ve dil temizliği ile diş çürümelerinin önüne geçebiliriz. Sağlıklı bir diş yapınız yoksa ve dişleriniz çürüyüp çektirmek zorunda kaldıysanız, ya da yaşınız sebebiyle dişleriniz de artık eskisi gibi sağlıklı ve sağlam değilse implant tedavisi ile sağlıklı dişlere sahip olabilirsiniz.

Dişlerimiz kökleri ve görünen kısımlarıyla hem yeme içme hem de konuşmamıza etki eder. Doğal dişlerin görünümünü veren implant, titanyum ve porselenden oluşur. İmplantta titanyum olmasının en önemli sebebi vücuda uyumlu metaller arasında yer almasıdır. İmplant tedavisi ile titanyum vidalar çene kemiğine yerleştirilir ve bu vidalar kök görevi görür. Diş eti bu vidalara yapışır ve zamanla kavrar bu yolla diş kökü görevini yapar.


İmplant tedavisi tek bir diş için de yapılabilir ağımızdaki tüm dişler içinde yapılabilir. İmplantın kullanımı rahattır ve ağrı yapmaz. En önemlisi yemek yerken çıkma gibi olumsuz bir yanı yoktur. Lokum, sakız gibi yapışma özelliği olan yiyecekleri rahatlıkla yiyebilirsiniz, çünkü yerinden çıkmaz. Tat alma duyunuzu hiçbir şekilde etkilemez, yediğiniz içtiğiniz her şeyden tat alabilir ve rahatlıkla kendi dişiniz gibi kullanabilirsiniz.

Hem güzel bir görünüm, hem güzel bir gülüş, hem de sağlıklı dişlere sahip olmak istiyorsanız diş taksim de Galata Tıp merkezini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Dişlerinizin görünümünden memnun değilseniz, ya da ağzınızdaki eksik dişler, diğer dişlerinizde kaymaya sebep oluyorsa ve kendi dişiniz gibi rahatça kullanabileceğiniz bir tedaviye ihtiyacınız varsa diş taksim ile Galata Tıp merkezinde implant tedavisi olabilirsiniz. İmplant ile kendi dişleriniz kadar rahat edeceğiniz ağız sağlığına kavuşabilirsiniz.

Galatatıp hakkında detaylı bilgi almak ister, diş sağlığı hakkında merak ettiklerinizi öğrenmek isterseniz www.galatatip.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir Yorum Bırak