Dünya Genelinde En Çok Kazanan Youtuberlar

0
En Çok Kazanan Youtuber'lar
En Çok Kazanan Youtuber'lar

Youtube 2005 yılında kurulmuş, dünyanın en büyük video paylaşım platformudur. Kurulduktan kısa süre sonra yakaladığı popülaritesini bugüne kadar kaybetmemiş ve her zaman alanında bir numara olmayı başarmıştır. Son yıllarda yayıncılarına videolarında yayınladığı reklamlar başına ücret ödemeye de başlayan Youtube gittikçe ön plana çıkmıştır. Dünya genelinde gördüğü rağbet ve ödediği rakamlar nedeniyle ciddi bir yayıncı kitlesine de iş kapısı olmuştur. Hatta bu durumdan dolayı Youtuberlık olarak anılan bir meslek dalı oluşmuştur. Türkiye’de de Enes Batur ve Duygu Köseoğlu gibi birçok insanın ünlü olmasını ve yüksek miktarlarda paralar kazanmasını sağlamıştır. Yurtdışında da durum farklı değildir. Birçok Youtube yayıncısı yüksek abone sayılarına ve milyonlarca izlenmeye ulaşmıştır ve birçok Hollywood ünlüsünden daha fazla para kazanır duruma gelmiştir. Youtube ödediği rakamları açıklamadığı için, yayıncılar açıklamadıkça kazanılan gerçek rakamları bilmemiz mümkün değil. Ancak abone sayılarına ve yayınladıkları videoların izlenme sayılarına göre bir çıkarımda bulunabiliriz. Biz de buradan yola çıkarak dünyanın en çok kazanan Youtuberlarını derledik.


Lilly Singh

||Superwoman|| adıyla bir kanalı bulunan Youtuberın abone sayısı tam 13 milyon. Tahminlere göre bu yolla yılda 11 milyon dolardan fazla gelir elde ediyor.

Ryan Toys Review

Oyuncak incelemeleri yapan küçük Ryan bu yolla elde ettiği 14 milyona yaklaşan abone sayısı ile yılda 11 milyon dolardan fazla gelir elde ediyor.

Dan Middleton

DanTDM adıyla yayın yapan bir Youtube kanalı bulunan Middleton yaklaşık 20 milyon Youtube kullanıcısının takibinde. Yıllık 18 milyon dolar civarı bir gelir elde ediyor.

Evan Fong

VanossGaming adıyla yayın yapan kanalın 23 milyon abonesi var. Oynadığı oyunların videolarını paylaşan Fong, Youtube üzerinden yılda 20 milyon dolar civarı gelir elde ediyor.

Mark Fischbach

Markiplier adı ile yayın yapan kanalda 21 milyon abone yılda 19 milyon doları Fischbach’a kazandırıyor.

Bir Yorum Bırak