Dünya Mobil Kongresi MWC 2018

0

Mobil dünya endüstrinsin en büyük organizasyonlarından birisi olarak gösterilen Dünya Mobil Kongresi MWC, her yıl belirli tarihler arasında düzenlenmekte. Kongre içerisinde o yıl piyasaya sürülecek yeni akıllı telefon ve projelerin tanıtımı yapılırken teknolojik gelişmelere ait sunumlara da yer verilmekte. Bu yıl “Daha İyi Bir Gelecek Yaratmak” temasına sahip olacak MWC dünya üzerinden birçok katılımcıya da ev sahipliği yapacak.

Dünya Mobil Kongresi MWC 2018 Tarihi

Birçok kişinin yakından takip ettiği bu etkinliğin düzenlenme tarihi belirli oldu. MWC 2018 ne zaman sorularının üzerine etkinliğin 26 Şubat 2018 tarihinde başlanacağını ve 1 Mart 2018 yılında kapanış gerçekleştireceği görülmekte. Etkinlik süresince her gün farklı temaların işleneceğini, birçok ürünün tanıtımları yapılarak ilk kez ekranların karşısında yer alacaklarını belirtelim. Mobil dünya kongresi 2018 içerisinde değinilecek konulara da bakacak olursak;


Dünya Mobil Kongresi MWC 2018 İçeriği

Dünya Mobil Kongresi MWC 2018, 26 Şubat – 01 Mart tarihleri arasında İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenecek. Yeni teknolojik ürünlerin yanında kongre içerisinde 5G teknolojisi üzerine de büyük tartışmaların düzenleneceğini görmekteyiz. Aynı zamanda 5G ile beraber geleceğin ağ sistemleri üzerine de meydana gelebilecek teknolojiler üzerine açıklamalar yapılması bekleniliyor. Teknolojik firmaların güvenlik konusunda geliştirdikleri teknolojiler ve sistemlerin de burada açığa kavuşacağını söyleyebiliriz.

Barselona’da düzenlenecek olan etkinliğe toplamda 208 ülkeden 110,000’den fazla profesyonel kişi ve çalışanların geleceği tahmin ediliyor. Bununla beraber 4 gün boyunca toplamda 2,000 katılımcının ve 320 konuşmacının etkinliğe davet edileceği paylaşımlar arasında yer almakta. Konuşmacılar arasında dünya teknolojisine yer veren şirketlerin CEO’ları yer alacağı ve gelecek yıllara ilişkin birçok paylaşımlarda bulunacaklar.

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Dünya Mobil Kongresi MWC, geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da büyük bir ödül töreni düzenleyecek. Başta sağlık alanı olmak üzere otomotiv, perakende, seyahat, akılı şehirler, eğitim gibi 38 kategori içerisinde birçok şirket ödüllerini kurul üyelerinden alacaklar. Ülkemizde birçok kişinin bu etkinliği merak etmesinin sebebi ise MWC 2018 Samsung paylaşımlarıdır. Merakla beklenen amiral gemi S9 ve S9 Plus bu etkinlik içerisinde tanıtılması bekleniyor.

Bir Yorum Bırak