E Devlet Soy Ağacı Üretilememektedir Sorunu

0

Geçtiğimiz haftalarda devreye giren e-Devlet Soy Ağacı hizmeti kişilerin geçmişleri ile ilgili bilgiler edinmelerine olanak sağlıyor. Ailelerin soylarının nereden geldiğini, hangi yıl aralıklarında yaşadıkları ve ölüm tarihlerini öğrenebilen kişiler bu hizmete oldukça fazla yüklenmiş durumda. Yayımlandığı ilk gün milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilen e-Devlet sunucuları çökmüş, tüm hizmetlerin olumsuz cevaplar vermesine neden olmuştur. Bu konu hakkında çalışmalar yapan Türksat yetkilileri, birkaç gün servisleri bakıma alarak daha etkili çözüm önerileri geliştirerek hizmeti yeniden aktif hale getirmiştir. Soy Ağaçlarına bakmak, ailelerindeki kişilerin nerelerden geldiğini öğrenmek isteyen kişiler birtakım hatalar ile de karşılaşabilmektedir. Bazı kişilerin ekranına gelen Soy Ağacı Üretilememektedir uyarısı bu birçok kişinin hizmetten olumlu olarak yararlanamamalarına neden olmuştur.


E Devlet Soy Ağacı Üretilememektedir Çözümü

E Devlet tarafından bizlere sunulan soy ağacı sorgulama işlemi sırasında bazı teknik sorunlar maalesef ki karşımıza çıkabiliyor. Birçok kişi karşılaştıkları bu sorunlar sonucunda e-Devlet sorgulama hatası olarak araştırmalar yaparak bu durumun çözümünü araştırmaktadır. Bu konu ile ilgili sorunun tam metni; e-Devlet Soy Ağacı Üretilememektedir. Belge temini için en yakın ilçe nüfus müdürlüğüne başvuruda bulununuz. Bu konu hakkında araştırmaların devam ettiğini, resmi kurumlarca halen net bir bilgi paylaşılmadığını görmekteyiz. Büyük ihtimal ile kişilerin aileleri ile ilgili bilgi eksiklikleri meydana geldiğini ya da aynı aile bilgilerine sahip farklı kişilerin de bulunduğu belirtilmektedir.

İlçe Nüfus Müdürlüklerine giderek konu ile ilgili bilgi almak istediğinizde yetkililerin yardımcı olduğunu söyleyebiliriz. Belgenizi buradan çıktı olarak alabileceğinizi, e-devlet sorgulama hatasını ancak bu şekilde aşabileceksiniz. Bu durumun bir başka nedeni olarak da tüm vatandaşlara ait bilgilerin sisteme yüklenememesi olarak gösterilmekte. Biraz önce dile getirdiğimi gibi sistemden hata alan kişiler nüfus müdürlüklerinden soy ağacı belgelerini çıktı olarak alabilmektedir.

Bir Yorum Bırak