E Sport Hakkında En Son Haberler

0

Son dönemlerin en popüler başlıklarından biri kuşkusuz ki e sport olayıdır. Dünya genelinde son birkaç yıldır hızla büyüyen ve birçok sektörü arkasında bırakan e sport sektörü hız kesmeden gelişimine emin adımlar ile devam ediyor. Başta Counter Strike: Global Offensive, League of Legends, DOTA 2, Overwatch gibi oyunlar ile başlayan bu dalga hemen hemen her online oyunda bir lig haline dönüşmeye başladı. Özellikle League of Legends ve Counter Strike: Global Offensive oyunlarında düzenlenen e sport organizasyonları inanılmaz profesyonel seviyelere ulaştı ve inanılmaz bütçeler ile hazırlanıyorlar.

E sport inanılmaz bir sektör haline geldi ve oyun sektörününde gelişmesinde oldukça büyük bir paya sahip. Özellikle dünya genelinde yapılan organizasyonlar ve bunların yanı sıra düzenlenen fuarlar hem e sport’un, hem oyun sektörünün gelişmesinde, hem de oyun haberlerinin yanı sıra teknoloji haberlerinin duyulmasında büyük bir aracı oluyorlar. Amerika, Almanya, Fransa, Japonya başta olmak üzere ülkemizin de içerisinde bulunduğu birçok ülkede yüzlerce oyun fuarları düzenlenmektedir. Bu fuarlarda küçük turnuvalar, donanımsal ve yazılımsal tanıtımlar, fuar için en önemlisi olan oyun tanıtımları ve etkinlikler düzenlenmektedir. Her geçen yıl daha da profesyonelleşen ve iyi organize edilerek düzenlenen bir hal alan GameX’de ülkemiz için oyun sektöründe büyük bir gurur haline geldi. Adından her yıl daha da fazla söz ettiren fuar bu yılda oldukça ihtişamlı bir şekilde kapılarını oyun severlere açtı ve harika etkinlikler ile bizlerle birlikte oldu.


Teknoloji haberleri de oyun sektörü gibi hızlı bir şekilde ilerleyişini sürdürüyor. Her gün yeni bir haber ile karşımıza çıkan üreticiler bu sonsuz maratonda durmak bilmeksizin çalışmaya devam ederek her geçen gün bir yeniliği daha tüketicilere sunuyorlar. Ülkemizde de birçok kaynak üzerinden teknoloji haberlerini takip edebilmek mümkün. Çağın getirisi sayesinde hem oyun sektörünü, bunun yanında kuşkusuz e sportu da hem de teknolojiyi ve teknoloji haberlerini her geçen gün bir yeni haber olarak göreceğimizi ve bu iki sektöründe gelişimini durmaksızın üst seviyelere taşıyacaklarını söylemek yanlış olmaz.

Bir Yorum Bırak