Elektronik Sigara Gerçekten Sigarayı Bıraktırıyor Mu?

6

Son aylarda gündemden hiç düşmeyen, özellikle Instagram’da ve diğer tüm sosyal medya sitelerinde sürekli reklamlarını gördüğümüz elektronik sigara gerçekten sigarayı bırakmanızı sağlıyor mu? Bu amaçla değil de sigaranın masrafından kurtulmak istiyorsanız gerçek sigara kadar tatmin ediyor mu?

Bu soruların cevabı kişiden kişiye değişebilir. Ancak kendim kullanmasam da çevremde pek çok insan sigarayı bırakmak için ya da masrafını azaltmak için elektronik sigara almaya karar vermiş durumda. Bazıları da çoktan aldı bile. Dediklerine göre gerçekten tatmin edici bir his sağlıyor. Gerçek sigaradan daha fazla duman çıkardığını zaten görüyoruz, ancak söylenene göre gerçek sigaraya yakın bir tatmin de sağlıyor. E-sigara aldıktan sonra birkaç ayda sigaraya verdiğiniz paradan tasarruf edip, elektronik olanın masrafını çıkarıyorsunuz. Bu açıdan daha mantıklı görünüyor.

Bunun yanı sıra sigarayı bırakma için bu ürüne başvuran arkadaşlarımdan bazıları olumlu sonuç almış durumda. Gerçekten elektronik sigara sayesinde sigarayı bırakanlar olduğu gibi, bu amaç için alıp başarılı olamayan insanlar da mevcut. Bunun olayı tamamen size bağlı. İradenizi sağlam tutabilirseniz e-sigara olmadan da kurtulabilirsiniz. Zayıf iradeye sahipseniz e-sigarayla kurtulabilirsiniz. İradeniz çok zayıfsa zaten hiçbir türlü kurtulamazsınız.


Elektronik sigaraların patlama olayını da kullanan arkadaşlarıma sordum. Bazı ucuz ürünlerde riskli malzemeler kullanılıyormuş, bu tür ürünler patlayabiliyor. Ayrıca cepte saklarken de dikkat etmek lazım. Siz farkında olmadan e-sigaranın düğmesi, cebinizde basılı kalmış olabilir. Bu durumda da aşırı ısınma sonucu patlama ihtimali yükselir. Kaliteli ürünlerde bu tehlikelere karşı özel güvenlik önlemleri bulunuyor. Bu yüzden elektronik sigara alırken iyi araştırıp, doğru ürünü seçmekte fayda var. Ayrıca aşağıda yazacağım sitede de e-sigarayla ilgili her türlü soru ve cevabı mevcut. Almaya karar verdiyseniz, ürününüzü seçerken mutlaka bu siteye bir göz atın derim;

Site: http://www.elektroniksigaravip.org/icerik/elektronik-sigara-sikca-sorulan-sorular.html

6 YORUMLAR

  1. Elektronik sigara sigarayı bıraktırıyor olabilir fakat uzun süreli kullanımlarda ciğerler de su toplanmasına sebep olabiliyormuş. O yüzden kullanırken de dikkatli kullanmak veya az kullanmak gerekiyor.

  2. Elektronik sıgara sıgarayı bıraktırırda piyasadaki e sıgaraların çoğu dandik hemen bozuluyor en çok buzulan ve masraf çıkartan parçasıda ateşleyicileri biraz abandınmı hemen yanıyor sık değiştirmekte pahalıya mal oluyor

  3. Bağımlılığın başka bir versiyonu bence hiçbir alternatif kullanılmadan bırakılmalı. Nargile elektronik sigara hepsi zararlı. Sonuç bırakmak is hiç içmeyin.

Bir Yorum Bırak