En Çok Kullanılan Peptitler

0

Açıkladığımızdan çok fazla sayıda Peptit olmasına rağmen Fitness, Vücut geliştirme sporlarında sıklıkla kullanılan Peptitleri ele aldık. Kullanılma amaçları Performansı iyileştirip kasların onarım süresini kısaltmak olan Peptitlerin uygulanış şekli ise Sübkutan (Deri Altı) Enjeksiyonudur. Yaşlandırmayı Geciktirmeyi amaçlayan Kesim tarafından az miktarda kullanılır. Sporda kullanımı doz olarak tedavi amaçlı kullanımdan daha fazladır.

GHRP – 6
Büyüme Hormonu Salgılatıcı Peptittir. Vücudu Anabolik hale getirir. Yağ kaybını artırma ve toparlanmayı hızlandırma işlevleri vardır.

Hexarelin – GHSR
Büyüme Hormonu Salgılatıcı Reseptördür. Diğer adıyla Examorelin olarak bilinir.

HGH Fragment 176-191
Büyüme hormonu olup bazı özellikleri değiştirilmiş Yağ yakımına olan etkisi arttırılmış bir Peptittir. En çok Yarışma öncesi ve Fitness Modeller tarafından tercih edilir.

IGF1 – (Insulin-like Growth Factor)
İnsan vücudu tarafından üretilen Polipeptit hormondur. Dışarıdan takviye olarak alındığında Kas gelişimini hızlı bir şekilde artırma özelliğine sahiptir.


Ipamorelin – (GHRP)
Büyüme Hormonu Salan Peptit sınıfındadır. Vücuttaki Büyüme Hormonu Üretimini artırır.

İnsülin Hormonu
İnsan vücudu tarafından üretilen insülin hormonudur. En güvenli uygulanma şekli Deri altıdır. Kas içi uygulandığı taktirde daha hızlı emilip hayati risk yaratabilir. Kullanım alanı ise daha çok Vücut Geliştirme. Yarışma ve Yağ azaltma dönemlerinde kesinlikle kullanılmaz. İnsülin hormonu kandaki şekerin aşırı yükselmesini engellemekle görevlidir. Besinleri çabucak işlenmesini sağlar. Antrenman ve Beslenme ile Kas hücrelerinin büyümesini hızlandırıp bir dezavantaj olarak fazla gelen makro besinleri yağ hücrelerine gönderir. Bu yağ oluşum etkisinin en aza indirilmesi amacı ile genellikle HGH Fragment ile birlikte kullanılır.

MGF (Mechano Growth Factor)
Bölgesel gelişim sağlayan mükemmel bir hormondur. Antrenman sonrası hasar görmüş kas içine enjekte edilerek kullanılır. Enjekte edilen kas bölgesinin hızlı toparlandığı ve büyüdüğü farkedilir. Anabolik Steroid ile birlikte kullanılır.

Somatropin – GH
İnsan vücudu tarafından üretilen Temel Büyüme hormonunun Sentetik versiyonudur.

Bir Yorum Bırak