En Güzel Sözler

0

Sevdiklerimize kendimizi hatırlatmak, onlara ne kadar çok sevdiğimizi ifade etmek için onlarca farklı özel gün belirlenmiştir. Anneler günü, babalar günü, sevgililer günü, öğretmenler günü ve bunlar gibi pek çok özel gün tüm dünyada kutlanmaktadır. Özellikle bu tarz günlerde sevgimizi ve onlara verdiğimiz değeri anlatabilmek için güzel sözler ararız.

Bahsettiğim özel günlerin kutlanıyor olması, sevdiklerimize olan bağlılığımızı daha da arttırmaktadır. Ancak bana kalırsa sevgimizi ifade etmek için bir özel gün beklemek tamamen saçmalıktır. Örneğin annemize onu sevdiğimizi sadece anneler gününde söylemek samimiyetsizlik olur.

Bazı durumlarda ise değer verdiğimiz insanlar bizi hayal kırıklığına uğratır. Bazen büyük hatalar yapılır ve sevgi bağları giderek incelir. Sonunda kopar. Bu gibi durumlarda, yukarıda bahsettiğim özel günlerde sevgi sözleri aramak yerine manidar sözler aramaya başlarız. Çünkü karşımızdaki insanın bazı şeyleri anlamasını, söyleyeceğimiz ya da yazacağımız hüzünlü sözlerin onun aklını başına getirmesini isteriz.


Özellikle 80’lerde ve 90’larda doğanlar çok iyi hatırlayacaktır; zamanında MSN Messenger isimli mesajlaşma uygulamasından durumlar paylaşırdık. Bazen “ne dinliyorsun” özelliğini aktif edip dinlediğimiz şarkılarla birilerine mesajlar gönderirdik. Bazen de onları kendine getirmek istercesine deli gibi titretirdik. Yazacak bir durum aklımıza gelmediğinde de internetten aratırdık. Bizi üzen, kıran insanlar için hüzünlü sözler bulup bazen durum olarak, bazen de mesaj olarak onlara atardık. Bazen de özlediklerimiz için özlem sözleri arar, bu tarz mesajlar yazardık. Şimdilerde bu uygulama tarihin tozlu raflarına kaldırılmış olsa da, insanların internetten sözler aramaları halen güncelliğini yitirmemiştir. Sonuçta durum olarak paylaşabileceğimiz onlarca farklı sosyal mecra da popülerliğini koruyor.

Bir Yorum Bırak