FIFA 16’da 8 Bin Dolar Harcayan Çocuk

0

FIFA 16 oynarken oyunda bazı özelliklere sahip olmak için 8 bin dolar para harcayan çocuk ailesini şoke etti.

Aile içi alımlar ve acil ihtiyaçlar için kartına onay veren baba durumun farkına vardığında artık çok geç olmuş.

Oyun satışları arasında dijital satın almaların payı günden güne artarken, bu işlem gün geçtikte daha da güvenli hale geliyor aslında. Maalesef bunca teknoloji içinde bile kredi kartlarının zayıf bir noktası var, kendi aileniz!

Bazı ülkelerde acil ihtiyaçlar ve aile üyelerinin satın alımları söz konusu olduğunda, kredi kartlarında harcamaları üzerindeki güvenlik adımlarını esnetebilmek mümkün. Maalesef bu durum Kanadalı Lance Perkins’in başına ummadığı bir sorun açmış durumda. Perkins’in 17 yaşındaki oğlu Xbox One üzerinden FIFA 16’ya öyle bir yüklenmiş ki, oyun içi içeriklerden, FIFA puanlarından sonra geride 7625 dolarlık bir fatura bırakmış!


Perkins oğlunun FIFA 16’yı bir defa ödeme alınan, bir daha para harcamak zorunda olmadığı bir oyun zannettiğini ve her yaptığı satın alma işleminden sonra karttan para tahsil edildiğini düşünemediğini söylüyor.

fifablogdede

Durum bu noktada biraz daha karışmış çünkü bankanın işlem yapabilmesi için, kanunlara göre Lance Perkins’in oğlunu dolandırıcılık ile suçlaması gerekiyor. SorunuMicrosoft’a taşıdığında ise firmadan eğer isteseydi bu gibi alımlarda kendisinden onay isteyen bir güvenlik metodunu zaten uyguladıklarına dair bir yanıt almış ve bir daha hiç bir Xbox ürünü almayacağını belirtiyor.

Bir Yorum Bırak