FIFA 17’de Türkçe Spiker Olacak Mı?

1

Tüm dünyada ve Türkiye’de futbol oyunları dendiğinde akla ilk gelen EA Sports’un FIFA serisinde günümüze kadar Türkçe dil desteği yoktu. Ta ki FIFA 16’da metinlere gelen Türkçe dil desteğine kadar. Çıtayı biraz daha yukarı çıkarmak isteyen Türk FIFA oyuncu topluluğu siteleri ortak bir imza kampanyası başlatarak FIFA 17’de Ercan Taner’i spiker olarak görme isteklerini sosyal ortama taşıdılar.

Uzun yıllardır oyun severler için vazgeçilmez olan FIFA oyununda önce Türkiye Ligi’ni sonra Türkçe dil desteğini görmek Türk oyuncuları oldukça mutlu etti. Her ne kadar Türk oyun severler için yapılan bu eklemeler ilk izlenimlerde insanları mutlu etse de gerçek bir tatmin oluşturmadı. Çünkü oyun için hala çok büyük bir eksik var: Türkçe Spiker.

Türkçe menülerden Türk takımlarını seçip oyun içinde de Türkçe spikerden maçın anlatımını dinlemek eşsiz bir deneyim olmaz mıydı? Hele ki bu spiker tüm Türkiye’nin tanıdığı Ercan Taner’se.

Bu düşüncenin sahibi konuyla ilgili bilinen iki türk sitesi FifaMods ve FifaMotions change.org üzerinden bir imza kampanyası başlattı. Kampanya metnini sizlerle paylaşıyorum;


Türk FIFA severler olarak oyunda yer alan Türkçe dışında her dil seçeneğinin spikeri olduğunu bilmekle beraber FIFA17 oyununda Türkçe dil seçeneği içinde bir çalışma yapılmasını ve mümkünse bu ismin Ercan Taner olmasını istemekteyiz.

Twitch üzerinden FIFA16 yayınları yapan Ercan Taner`e bu isteğimizi dile getirdik ve kendiside seve seve yapacağını, çok istediğini belirtti. Bizlerde bu talebimizin EA Sports yetkililerine ulaşması ve gerçekleşmesi için bu kampanyayı başlatmış bulunmaktayız. Mümkün olduğu kadar yayalım arkadaşlar, ne kadar yayılırsa o kadar kolayca sesimizi duyurabiliriz 🙂

Ercan Taner hocamızın FIFA için Türkçe Spiker hakkında düşüncelerini aldığımız yayından bir görüntü;

http://fifamods.com/haberler/ercan-taner-turkce-spiker-hakkinda-konustu/

İmza kampanyası bu hayalin gerçekleşmesi için ne kadar etkili olur bilemem ama Türkçe spikerin maç anlatımıyla oynanan bir FIFA karşılaşmasının keyfine varmanın paha biçilemeyecek olacağı kanaatindeyim.

Dilerseniz siz de buradaki linke tıklayarak kampanyaya destek olabilirsiniz.

1 YORUM

Bir Yorum Bırak