Gerçek Hayatta Kullanılan En Sıra Dışı Büro Mobilyaları Nelerdir? 

0

Ofisler genellikle sıkıcı ortamlardır. Hemen oradan çıkmak ve uzaklaşmak ister insan. Ancak bazı ofisler var ki bir eğlence merkezi edasında insan içinden çıkmak istemiyor.

Ofis dekorasyon fikirleri ilginizi çekebilir. http://www.tempoofis.com/istanbul-ic-mimarlik-firmalari/

Kaydırak

Ofiste kaydırak mı olur demeyin. Google’nin ofislerinde kaydırak yer alıyor. Katlar arasında kaydırakla geçiş yapmak mümkün. Müdürün odasına giderken asansörle çıkıp kaydırakla ofisinize dönmek nasıl olurdu hiç düşündünüz mü? Sıra dışı ofis eşyaları için de belki de en ilginci kaydıraktır. Ofisinize çocuğunuzu getirdiğinizde çocuğunuz ofisten ayrılmak istemeyecektir. Büro mobilyaları olarak kullanılan kaydırak işlevsel yönü ile ofisteki işlemlerin daha hızlı yapılmasını sağlıyor.

Salıncak

Evet, yanlış duymadınız ofis bürosu olarak kullanılan eşyalardan biri de salıncaktır. Red Bull firmasının ofislerinde salıncak var. Belki de ofis mobilyası olarak kullanılabilecek en son eşya salıncak diye düşünebilirsiniz. Enerji içeceği firması olması nedeniyle enerjik bir ofis oluşturmak isteyen firma salıncaklı ofisleri ile özel bir konsept hazırlamış.


Bilardo Masası

AOL Head Quarters firması Google ve Facebook gibi firmaları örnek alarak ofislerinde özgür alanlar oluşturdu. Bu kapsamda sıra dışı büro mobilyalarını ofislerine yerleştirdi. Bu büro mobilyalarından en ilginci ise bilardo masasıdır. Ofiste bilardo mu var diye düşünebilirsiniz ama AOL çalışanları molalarda keyifle bilar oynayabiliyorlar.

Atık Eşyalar

Normal hayatta kullanmadığımız ve çöpe attığımız birçok eşya Parliament firması için büro mobilyası olarak kullanılıyor. Çalışanlarının rahatlığına önem veren firma odun, sokak tabelası, atık karton ve doğal taş gibi eşyaları büro mobilyası olarak kullanıyor.

Kaykay Pisti

Bir ofiste kaykay pist olduğunu söylesek inanmazsınız herhalde. Comvert firması sinema salonunu kiraladıktan sonra alanı etkin şekilde kullanmak ve ayakkabı markası olduğu için rahatlığı çağrıştıracak bir konsept düşünmüş ve kaykay pisti hazırlamaya karar vermiş. Comvert çalışanları bizce oldukça şanslı, Kaykay yaparak çalışmak hiç sıkıcı olmasa gerek.

DJ Platformu

Ofis tasarımında eğlence sektörü firması olduğunu ispatlayan Facebook ofislerinde bulundurduğu DJ platformu ile ofisi bir eğlence merkezine çeviriyor. Büyük ve geniş açık alanlarında bulunduğu ofislerde çalışanların rahatlığı için birçok şey düşünülmüş. Stüdyo daire konforunda tasarlanan ofislerde çalışmaktan hiç sıkılmadıklarını düşünebiliriz.

Değişik tarz ürünlerimiz için web sitemize bekleriz. http://www.tempoofis.com/anasayfa/ofis-mobilyalari/

Bir Yorum Bırak