Gıda İntoleransı Testi

0

İmuPro test çeşitlerinden biri olan Complete, en çok tercih edilen ve geniş kapsamlı rapor hazırlanmasına vesile olan test türüdür. Adeta bir check- up gibi vücudunuz hakkında birçok bilgi verecektir. Yaklaşık 300 farklı gıda türüne yapılan bir test olduğu için, gıda intoleransı testi sonrası yaşam düzeniniz dahi değişebilir. Elde edilen bulgular sizin hakkınızda çok detaylı sonuçlar verecektir. Bu sebeple kronik hastalıklarınız ve diğer şikayetleriniz için kesin bir çözüm olacağını söyleyebiliriz. Birçok insan sık rastlanan, laktoz, früktoz gibi alerji türleri üzerine test yaptırdığı için çoğu zaman diğer gıda ve maddeleri es geçebiliyor. İmupro’nun bu testi ile daha iyi sonuçlar alabileceksiniz.

Gıda İntoleransı Testi Sonuçlarının Sınıflandırılması

Complete gibi toplam 270 farklı besin maddesi üzerine analiz yapılması durumunda da , 22 besin analizi yapılan Screen çeşidinde de aynı şekilde bir sistem benimsenir. İmuPro kapsamında alınan kan sonuçları besin değerlerine olan tepkimeleri ölçümlemeye yarar. Antikorların vermiş oldukları karşıt tepkiler analiz edilir ve puanlama sisteminde yerlerine alınır. Puanlama sistemi olarak belirttiğimiz şey, aslında antikorların değerlerini ifade etmektedir. Bu da bizi, gıda intoleransı seviyesini verir. ImuPro kapsamında, normal, yüksek ve çok yüksek şeklinde üç farklı sonuç bulunmaktadır. Elisa sistemi ile tanımlanan antikorlar hassas ölçüm ile son bir kez daha analiz edilerek seviyelerine yerleştirilir.


ImuPro ile Beslenme Stratejileri

Yapılan testler içerisinde, yöresel yiyeceklerden alkollü içecek türlerine kadar birçok seçenek bulunuyor. Bu değerlendirmeler sonucu da sizin hangi skalada bulunduğunuz saptanıyor. İmuPro testlerinden sonra bildiğiniz üzere en önemli aşama ise, sonuçları değerlendirme ve beslenme stratejisi oluşturma. Complete gibi Imupro testlerinden birini tercih ettiyseniz, yemek tariflerinden bilimsel analizlere kadar birçok bilgiye sahip olacaksınız demektir. Beslenme alanında uzman kişiler sizin riskli besinlerinizi dikkate alarak sizin için en iyi, uygun programı oluşturacaklardır. Oluşturulan bu program üç temel aşamadan meydana gelmektedir. Meydana gelen bu aşamalara geçiş süresi de uzmanınız tarafından sizlere belirtilmektedir. İntoleransınızdan kurtulmanız için bu evrelerde doğru beslenmeniz çok önemli.

Gıda İntoleransından Kurtulmaya Nereden Başlanmalı?

Gıda alerjisi ve intoleransında şikayetçiyseniz ilk olarak ImuPro testlerinin uygulandığı bir uygulayıcı seçmelisiniz. Eğer kendinizde şüphelendiğiniz ya da gözlemlediğiniz bir durum varsa bunu da not edebilir, belirtilerinizi doktorunuza daha kolay anlatabilirsiniz. Gıda intoleransı testi fiyatı 2015 senesinden bu yana aynı segmentte devam ediyor denilebilir, bu sebeple fiyatının da yapacağınız test türüne göre değişeceğini söyleyebiliriz. Bu aşamada test türüne de karar vermeniz lazım tabii ki. Şüphelendiğiniz laktoz, histamin gibi bilinen intoleranslar üzerine test yaptırabilirsiniz. Daha detaylı bilgi ve uzman görüşü için mutlaka alanında profesyonel yerleri tercih etmeli ve sizin için en doğru ImuPro testini saptamalısınız.

Bir Yorum Bırak