Havuzda Yüzmek Mi, Denizde Yüzmek Mi?

0

Malum yaz yaklaşıyor, denize yakın yerlerde oturanlar hafta sonlarını, daha iç kesimlerde oturanlar da izinlerini deniz kenarlarında ya da otellerde geçirecek şekilde ayarlıyorlar. Yılın en çok sevilen mevsimi olan yaz ve en çok sevilen ayları olan yaz ayları geldikçe tatil heyecanı artıyor. Peki bu yaz yüzmek için havuz mu tercih edilmeli yoksa deniz mi? Kendi düşüncelerimi sizlerle paylaşacağım.

4 yıldır İzmir’de yaşayan, öncesinde Çorum ve Ankara gibi denize oldukça uzak yerlerde bulunan biri olarak yüzmeyi öğreneli çok olmadı. Denizle ilk tanışmamdan beri tam olarak barışamadım. Yüzmeyi çok iyi bilmeyenlerin alışık olduğu bir durumdur; denizde su yutmak iğrençtir. Ben de bu insan topluluğuna dahil biriyim. Yüzmeyi çok iyi başaramam. Bu yüzden istemesem de denizin tuzlu suyunu hep yutarım, genzime kaçar. Bu sebeple havuzu, denize tercih ederim. Havuz ekipmanları ile denize ve havuza girmeyi denedim. Ekipman olmasına rağmen yine de havuzda yüzmek daha cazip geldi. Tabi bu tercih kişiden kişiye göre değişebilir.


Havuzda yüzmenin de sevmediğim yönleri var. Örneğin otelde konaklamadan, sırf havuz için bir yere gittiğinizde sizden havuz malzemeleri isteyebiliyorlar. Bu malzemeleri onlar temin etmemekle beraber, getirilmesi gerektiğini de önceden bildirmiyorlar. Bu tarz yerlere gitmemeyi, gittiysem bir daha ki sefere başka yere gitmeyi tercih ediyorum.

Bir de havuzlarda kullanılan havuz kimyasalları var. Bu kimyasallar çoğu zaman renksiz, kokusuz ve tatsız olsa da, havuzun suyu yenilenip, kimyasallar yeni döküldüğü zaman gerçekten havuz keyfinizi çileye dönüştürebiliyor. Ucuzunu mu kullanıyorlar nedir anlamadım ama birkaç kez bu durumla karşılaştım. Yine de normal şartlar altında bir havuza girmek, denize girmekten daha güzeldir. Denizin olumlu yanları olsa da şu an için bunları görmezden gelmeyi tercih ediyorum. Yüzme yeteneğimi geliştirdiğimde belki ben de havuz yerine denizi tercih edebilirim.

Bir Yorum Bırak