Hobilerinizle Para Kazanmanın 4 Eğlenceli Yolu

3

Para kazanmak deyince aklımıza her zaman düzenli olarak gittiğimiz işler gelir. Bazende kolay yoldan şans oyunları gibi para kazanma yöntemleri gelmektedir. Tabi günümüzde insanlara bu aşılanmakta “bir gün sende çok para kazanabilirsin”,  “kafanı kullan paraya para deme” gibi argümanlar dolanıyor ortalıkta. Biz ay sonunu nasıl getireceğimizi düşünürken insanlar çılgınlar gibi eğlenerek para kazanıyor. Eğlenmeseler bile en azından hobilerini yaparak para kazanıyorlar.

İş stresinden kurtulmuş bir vaziyette para kazanmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Çünkü sizlere hobilerinizle para kazanmanın yollarını açıklıyoruz.

1-Yaptığınız El İşlerini Instagram’dan Satışa Çıkarmak

Kazak mı örüyorsunuz? Dövme mi yapıyorsunuz? Resim mi çiziyorsunuz? hiç fark etmez ürettiğiniz herhangi bir materyali Instagram’dan kolay bir şekilde satışa çıkarabilirsiniz. Yapmanız gereken şey çok basit bir sayfa açıyorsunuz ve ürünlerinizin tanıtımını yapıyorsunuz. Arkadaş çevrenizden yararlanıp sayfanızı paylaşmalarını istiyorsunuz. Hatta bu şekilde yabancı ülkelere bile pazarlık yapabilirsiniz. Mesela İspanyolca tercüme yaptırıp ürünlerinizi İspanyollara satabilirsiniz.

Takipçi sayısına ulaştıktan sonra işleriniz tıkır tıkır ilerliyor evden para kazanmanın en kolay yolu. Bu şekilde para kazanmayı kim istemez ki?

2-Sponsorluklarla Dünyayı Gezin


Bunun için biraz maceracı olmanız gerekmektedir. Zaten dünyayı geziyor olmanız lazım. Web sitenizden veya sosyal medya hesabınızdan tanıtımınızı yapmanızda gerekli bu şekilde nasıl mı para kazanıyorsunuz çok basit bir süre sonra insanlardan destek istiyorsunuz “bana bağış yapın da biraz daha gezeyim” diyorsunuz hesap numaranızı paylaşıyorsunuz. Bir bakmışsınız binlerce lira hesabınıza yatmış. Akla hiç uygun gelmese de bu şekilde para kazanmanız mümkün örnek olarak bu işi en iyi yapanlardan biri rotasız seyyahı buradan inceleyebilirsiniz.

Önemli olan paylaşım yapmaktır insanlar sizi her türlü takip edecektir. Web sitenizde notlar tutun, fotoğraflar, videolar koyun hatta web sitenizi tercüme ile dünya dillerine çevirebilirsiniz bu sayede çok farklı ülkelerden de size destek olacak insanlar çıkacaktır.

3-Oyun Oynayarak Para Kazanmak Çok Moda

Gençler arasında oldukça popüler bir yöntem. Farklı farklı oyunları oynayarak video çekiyorlar ve Youtube kanallarına üye olmanızı istiyorlar. Çünkü üye sayısı fazla olursa daha çok para kazanıyorlar. Aynı zamanda izlenmeye oranla da reklamlardan pay alıyorlar. Bir nevi Youtube ortaklığı sayılabilir. Enteresan biçimde bu videolar o kadar çok izleniyor ki uluslararası ortamda bu işten milyon dolarlar kazanan insanlar var.

4-Kısa Videolar Çekip İzlenmeye Çalışın

Bir diğer para kazanma yöntemi de video çekerek para kazanmaktır. Çok komiksinizdir ya da insanları etkileyebiliyorsunuzdur. Hobilerinize uygun videolar çekerek takipçi kazanırsanız tıpkı oyun oynayarak para kazanmak gibi görsel yeteneklerinizi konuşturarak cebinizi doldurabilirsiniz.

3 YORUMLAR

  1. Hobilerim ile para kazanmak hep hayalimdi. Bu konuda bir kaç denemem oldu; ancak sanırım her zamanb işe yaramıyor. Şöyle ki, hobin para kazanma aracı olunca hobi olmaktan çıkıyor; zevk alarak değil stresle yapabildiğin bir işe dönüşebiliyor. Önemli olan, para kazanırken de hobi hevesini yitirmemen 🙂

Bir Yorum Bırak