İnternet Reklamcılığının Yükselen Değeri: Yandex Reklam

0

Küçük ya da büyük fark etmeksizin her işletme, reklam çözümleri için artık internet reklamcılığını da kullanmak durumundadır. Çünkü internet herkesin elinin altında olan, çok yüksek yaygınlık oranlarına sahip bir iletişim aracıdır. Hatta o kadardır ki; internetsiz kalan kişiler çoğu zaman hayatla bağlantılarının koptuğunu hissederler.

İşte tüm bu sebeplerden ötürü, yeni nesil reklamcılık, internet dünyasının üzerine kurulmaya başlanmıştır. Eskisi gibi el ilanları dağıtmak yerine, internetten bir web sitesi oluşturup onun reklamını yapmak daha fazla sonuç elde etmenize neden olacaktır. İnternetten reklam yayını yapan en önemli platformlar arama motorlarıdır. Bu alanda Google, Türkiye’nin ve tüm dünyanın tek hakimi konumundadır. Dünya üzerinde büyük bir farkla en çok kullanılan arama motorudur. Arama sonuçlarında ilgili kelimede sponsorlu reklam almaya yarayan, ayrıca Google reklamları yayını yapan Adsense kullanıcılarının sitelerinde reklam oluşturmaya yarayan Google ürünü Adwords, internet reklamcılığında doğal olarak zirvededir.


Zirveden, yani Google’dan bu kadar bahsettik. Peki internet üzerinden ürün ya da web sitesi tanıtımı yaparken sadece Google ile çalışmak yeterli midir? Sorumuzun cevabı maalesef olumsuzdur. Google zirvenin açık ara lideri olabilir. Ancak günümüzde özellikle Türkiye’de arama sonuçları her geçen gün artan bir platform da Yandex’tir. İnternet kullanıcılarının arama motoru tercihinde ciddi bir paya sahiptir. Bu yüzden tanıtımlarınızda Yandex etkisini atlamamanızı öneririm. Yandex reklam platformu üzerinden de deneyimli bir ekiple çalışarak ürününüzün tanıtımında ciddi rakamlara ulaşabilirsiniz.

Yandex reklam, ülkemizde henüz tam olarak yaygınlaşmamış olsa da, değeri her geçen gün artan bir platformdur. Aslında tam yaygınlaşmamış olması bir bakımdan avantaj da sayılabilir. Google’a reklam veren çok fazla sayıda şirket varken, Yandex aramalarında tek başınıza zirvede olmanız daha kolaydır. Siz de vakit kaybetmeden ürün tanıtımlarınızı Yandex üzerinden yapmaya başlayabilirsiniz.

Bir Yorum Bırak