İnternetten Alışveriş Yapmak Güvenli Mi?

1

İnternetten alışveriş yapmak içinde bulunduğumuz zamanın gerekliliklerinden biri haline geldi. Peki internetten alışveriş yapmak güvenli mi? İnternetten alışveriş yaparken dikkat etmemiz gereken şeyleri önemsediğimizde güvenli gibi görünüyor.

Devir teknoloji devri. Bilgisayar ve telefonlar sayesinde her şey elimizin altında. Tüm dünya ile tek tıkla bağlantı kuruyoruz. Oturduğumuz yerden film izleyebiliyor, sohbet edebiliyor, oyun oynayabiliyor ve alışveriş yapabiliyoruz.

İnternet üzerinden alışveriş yapmak herkese çok cazip gelmiştir. Gerek fiyatları olsun gerek ürün seçenekleri olsun herkesin ilgisini çekmiş ve alışveriş yapmak denince ilk akla gelen seçenek olmuştur. Ama bazı hususlara dikkat etmezsek internetten alışveriş kabusa dönebilir.

Öncelikle ürünü aldığınız siteyi ve satıcıyı araştırın. Diğer müşterilerin satıcı hakkında yaptığı  yorumları okuyun, aldığı puanları ve yaptığı satışları değerlendirip  siparişinizi ona göre verin.

Daha sonra alacağınız ürünü iyice araştırın. Güvenilir ve ad yapmış markalar açısından pek sıkıntı yaşamazsınız ancak adı duyulmamış, piyasaya yeni atılmış bir markanın ürününü satın alacaksanız, ürünü iyice araştırın. Gerekirse satıcıya ürün hakkında sorular sorun ve aklınızdaki bütün soru işaretlerini giderin.


Online Alışveriş
Online Alışveriş

Ürünü ve satıcıyı güzelce araştırıp seçtiyseniz sıra geldi ödeme yapma kısmına. Burada dikkat edilmesi gereken husus, sitenin verdiği alanları doğru doldurmak ve alınan ücret tutarına bakmak olacaktır. Alanları düzgün doldurup ücret tutarında farklılık yoksa onay verebilirsiniz.

Artık geldik kargo ve teslim sürecine. Burada ise güvenilir ve hızlı bir kargo şirketi seçmeniz gerek. İstediğiniz kargo şirket hakkında yorumları ve bilgileri internette detaylıca bulabilirsiniz. Ürün kapınıza geldikten sonra ise paketi kontrol edin. Çok büyük hasarlar yok ise ürün kapınıza sıkıntısız ulaşmış demektir.

Bu uyarılara dikkate alırsak internetten alışveriş yapmak bizim için marketten alışveriş yapmaktan farksız olur. Ve bu şekilde paramıza yazık etmemiş oluruz.

1 YORUM

  1. Internetten alisveris yapma guvenliginde bizlere dusen sorumluluk buyuk. Oncelikle kulladiginiz bilgisayar yada mobil telefonlarin virus guvenlik tedbiri alinmali ikinci olarakta adi sani bilinmeyen yerlerden alisveris yapmamak.

Bir Yorum Bırak