Karın Germe Operasyonu

0

Hayat içerisinde birçok farklı sebepten ötürü karın bölgesinde ya da karın kaslarında birtakım deformasyonlar söz konusu olabilmektedir. Aşırı kilo kaybı ya da hamilelik dönemi sonrası yaşanan süreç içerisinde meydana gelen problemleri ile birlikte genetik sorunlar kapsamında karın bölgesinde çatlama ya da sarkık gibi sorunlar ön plana çıkmaktadır.

Kozmetik bir cerrahi operasyon olarak bilinen karın germe işlemi kapsamında daha sıkı ve gergin bir karına sahip olmak için bu bölgede bulunan yağ dokusu ile birlikte ciltte oluşan fazlalıklar tamamen profesyonel bir şekilde alınmakta ve tamamen gergin bir görünüme sahip olan fit bir vücuda sahip olunmaktadır. Eğer lüzum görülürse karın kasları noktasında dikiş de işlem içine dahildir ve bu sayede daha düzgün ve muntazam bir karın bölgesi görünümü ortaya çıkarılır.

Karın germe operasyonu

Tamamen steril bir ortamda hastane koşullarında ve genel anestezi ile yapılan karın germe operasyonu ortalama 2 ya da 3 saat kadar sürmektedir. Bu operasyon kapsamında külot çizgisinin arkasında kalan bölgeden 8 ya da 10 santime kadar aşağıda düzenli bir şekilde kesi açılarak işlem gerçekleştirilir. Duruma göre göbek deliği kısmında da aynı operasyon artı olarak yapılabilmektedir. Eğer gerek olmasa bu bölgeye dokunulmaz. Operasyonun ardından hastaya korse giydirilir. Eğer hafta sigara içiyor ise bunun için ameliyattan 4 hafta kadar önce bırakması istenir. Aynı şekilde ameliyatın ardından da yeni en az 2 hafta kadar sigara içilmemesi sağlıklı bir şekilde iyileşme sürecinin geçilmesi adına büyük bir önem arz etmektedir.


Operasyon sonrası yapılması gereken durumlar

Özellikle ameliyattan sonra karın germe operasyonunun ardından bu bölgeye baskılı sargı bezi yerleştirilmektedir. Aynı zamanda derinin alt kısmına drenler yerleştirilir. Bu sayede deri içerisinde kalan sıvılar düzenli bir şekilde dışarı atılmasını olanak tanıyabilir.

Ayrıca baskılı sargı bezi kapsamında şişme ve kanama gibi durumlar önlenmektedir. 2 ya da 3 gün içerisinde drenler çıkarılır ve ardından geçen 4 veya 6 hafta içerisinde de günlük hayata dönüş sağlanabilir. 3 ile 6 ay sonra ise izler pembe ile mor arası bir görünüme bürünür ve 9 ay sonunda ise tamamen pürüzsüz bir cilde kavuşulabilir. Güven içerisinde bu işlemi Operatör Doktor Leyla Arvas ile gerçekleştirmek mümkündür.

Kaynak : http://www.drleylaarvas.com/karin-estetigi.html

Bir Yorum Bırak