Klima Ne Soğutuyor Ne Isıtıyor

0

Klimaların yaygın olarak kullanılmaya başlanması ile birlikte artık günlük yaşantı içerisinde çok daha aktif bir rol üstleniyor. Gün içerisinde bulunulan hemen hemen her mekan içerisinde artık klima kullanımının gerçekleştirilmekte olunduğu belirtiliyor. Bu kapsamda da günümüz modern yüzyıl teknolojisi çerçevesinde yaygın olarak kullanılan ve son derece hızlı bir gelişim gerçekleştirmekte olan Arçelik markalı klima modelleri ile birlikte artık gün içerisinde son derece profesyonel ve etkin çözümlerden yararlanabilme şansına sahip olunabiliyor. Arçelik markalı klima modellerinde yaşanan problemlere yönelik olarak ise kaliteli arıza onarım hizmetlerinden yararlanabilme hedefi ile 7 gün 24 saat kesintisiz olarak Cevizli Arçelik Servisi merkezine başvuru gerçekleştirilebilmektedir. Bu kapsamda Arçelik markalı klimalardaki arıza onarımlarında Arçelik Servisinin uzmanları hızlı müdahale ile en kısa süre içerisinde yeniden klimanın yüksek performanslı olarak kullanılabilir duruma getirilebilmesi sağlanıyor.


İleri nesil teknolojiye sahip olan Arçelik markalı klima modellerinde tüketicilerin karşı karşıya kalmış oldukları arızalanmalara yönelik olarak profesyonel çözümler sağlamakta olan Kazım Karabekir  Arçelik Servisi merkezinde son dönemlerde Arçelik klimalarda fan motorunun çalışmasına karşın ne soğutma nede ısıtma özelliklerini yerine getirememesi sorunu gelmektedir. Klimaların bu iki fonksiyonunu da yerine getirememesi durumunda çok ciddi bir problem meydana geldiğini göstermektedir. Bu kapsamda da Arçelik Servisinin uzman ve tecrübeli sertifikalı teknik personellerinin bölge genelinde her zaman hazır durumda bulunan tam donanımlı gezici servis araçları ile gerekli olan arıza onarım müdahalelerini son derece hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmeleri mümkün oluyor. Bu kapsamda adreste müdahaleleri kapsamında uzman ekipler, klimanın termostat arızası ya da bağlantı hatası mevcut olabileceğinden termostatta kontrol uygulanır ve arızalı olması durumunda yenisi ile değişimi yapılırken, hatalı bağlantı varsa sadece bağlantılar düzeltilerek sorun giderilir.

Ancak sorun termostat kaynaklı değilse uzman personeller, klimanın ekovat termiği arızasını değerlendirerek, ekovat termiğinde arıza kontrolü uygular ve akım geçişi mümkün olmuyor ise ekovat termiği yenisiyle değiştirilmektedir. Ekovat rölesi arızası durumuna yönelik olarak da ekovat rölesinde kontrol yapılır ve ekovat rölesi kontaklarının birbirine yapışmış ya da akım geçişi yapamıyor ise ekovat rölesinde değişim uygulanıyor. Ekovat daimi ya da ilk kalkınma kondansatörü arızası durumunda ise daimi ve kalkınma kondansatörü kontrolü yapılarak, arızalı olması durumunda yine değişimi yapılır. Ekovat arızalı olması durumunda son olarak ekovat sargı uçları kontrol edilir ve ekovat arızası mevcut olduğu belirlenir ise değişimi uygulanarak, Namık Kemal Arçelik Servisi ekipleri tarafından sistemin gereksinimi ölçüsünde ideal gaz uygulamaları gerçekleştirilir.

Bir Yorum Bırak