Kripto Para ve Blockchain

0

Kripto paralar son birkaç yılın en çok konuşulan ve aynı zamanda da en çok merak edilen konularının başında geliyor. Kripto para kavramı 2009 yılında hayatımıza giren Bitcoin ile başlamıştır. O dönemde çok ilgi gösterilmeyen ve uzmanlar tarafından çok da şans verilmeyen Bitcon’in, geçtiğimiz aylarda 10 bin dolar seviyesini de geçerek herkesi şaşırttı ve birçok yatırımcının da yatırımlarını bu alana kaydırmasına neden oldu.

Kripto para, adından da anlaşılabileceği gibi kriptografi ile şifrelenen ve takibi mümkün olmayan dijital paralara verilen genel isimdir. Bu para birimleri tamamen sanaldır. Herkes tarafından bilinen ve kullanılan, devletler kontrolünde üretilen para birimleri gibi nakit şekilde kullanımı mümkün değiştir. Dijital paraların herhangi bir merkezi olmadığı için bu para birimlerine doğrudan müdahale ya da kontrol şansı bulunmamaktadır.


Genç – yaşlı, kadın – erkek ya da zengin – fakir fark etmeksizin her kesimden birçok insan az miktarlarda da olsa kripto paraya yatırım yapmıştır. Bir dönem 1 bitcoin’in birkaç dolar değerinde olmasına rağmen 10 bin dolar eşiğini geçtiğini düşünürsek, bu alana yapılacak 1 dolarlık bir yatırımın dahi ne kadar önemli olduğunu görebiliriz. Ancak başarı elde etmek için yapılması gereken aynen bir borsa yatırımcısının yaptığı gibi bu alandaki tüm gelişmeleri ve haberleri takip etmek, duruma göre pozisyon almak olmalıdır. Zira bitcoin dışında yüzlerce dijital para birimi yatırımcılar için gelecek vaat etmektedir.

Kripto Para ve Blockchain Haberlerini Nereden Takip Etmeliyim?

Kripto paralar ve Blockchain teknolojisi alanında olan ilginin her geçen gün artması neticesinde günümüzde internet üzerinde bu konulara değinen binlerce site bulunmaktadır. Ancak birçok internet sayfasında yalan yanlış bilgiler yatırımcıları ve meraklılarını yanıltabilmektedir. Bundan dolayı bu konudaki gelişmelerin ve güncel kripto para haberleri hakkındaki makalelerin güvenilir bir internet sitesinden takip edilmesi zorunludur. Bu konuda yapılacak ufak bir hata tüm yatırımınızın zayi olmasına sebep olabilir. KriptoPara.me bu konuda kullanıcılarına içtenlikle yardımcı oluyor. Site üzerinden kripto para ve blockchain haberleri doğru bir şekilde ziyaretçilerine aktarılıyor.

Bir Yorum Bırak