Oduman Modern ve Taşınabilir Nargile Takımları

0

Nargile Tarihi ve Oduman

Yaklaşık 700 yıllık nargile tarihi birçok kültürün önemli bir parçası haline geldi. Hindistanda keşfedilen nargile ilerleyen yüzyıllarda özellikle Orta Asya’da gittikçe popülerleşti ve hızla yayıldı. Günlük yaşantının bir parçası haline gelen nargile insanlar tarafından sıkça tercih edilir oldu. Gittikçe sevilmesi ve yaygınlaşması hem yeni bir iş alanı oluşturdu hemde insanların keyifli vakit geçirmelerini sağlayan bir araç haline geldi. İlk önceleri nargile olarak hindistan cevizleri kullanıldı. Tarih boyunca yenilenerek günümüze kadar geldi.

Özellikle son yıllarda nargilede tasarım, boyut ve kullanılan malzemeler bakımından büyük bir yenilik yaşandı. Bu yenilikler üreticilerin modern ve taşınabilir nargile takımlarına oluşan talebi de karşılayacak şekilde yeni ürünler geliştirmelerini sağladı. Uzun yıllardır faaliyet gösteren Uğur Makine İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. 4 yıl önce Oduman markasını ülkemize kazandırdı. Ülkemizde ve dünyada hızla yayılan Oduman sektörde bilinen ve tercih edilen bir marka haline geldi.

Oduman markası ülkemizde pekte alışık olmadığımız tarzda yenilikçi ve görsel kalitesi yüksek ürünler ortaya çıkarmaya başladı. Bu ürünlere olan talebin gittikçe artması ile marka bilinirliği yükseldi. Ülkemizde nargile üretimi ve satışı alanında faaliyet gösteren Oduman en az ülkemizde olduğu kadar Avrupada da bilinen ve aranan marka haline geldi.


Modern Nargileler

Modern nargileler son yıllarda Oduman tarafından ortaya çıkarılan belkide birçoğumuzun henüz duymadığı nargile çeşitleridir. Tarihten beridir gelen nargileler genellikle büyük hantal ve daha çok sabit kullanım için uygun ürünlerdir. Ancak Oduman’ın üretmiş olduğu modern nargileler çok daha az yer kaplayan, çok daha dayanıklı, kaliteli ve en büyük özelliği ise küçük boyutlara sahip özel bir çanta içerisinde tüm seyahatlarinizde yanınızda kolaylıkla taşıyabileceğiniz bir ürün olmasıdır.

Tamamı kolaylıkla parçalanıp tekrar montajlanabilen bu nargilelere bir örnek olarak Oduman N2 Travel Nargile takımını gösterebiliriz. Bu nargile takımı çantası ile birlikte 21,5×14,5x18cm ölçülerine sahiptir. Bu ölçüler gerçekten şaşırtıcı ve bu ölçülere sahip olmasına rağmen içim kalitesi oldukça yüksektir. Üstelik bu ürünlerde kullanılan ana nargile malzemeleri el yapımı 1. sınıf züccaciye camı ve paslanmaz çeliktir. Bunun yanında gıda ve medikal sektöründe kullanılmaya uygun silikon malzemeden üretilmiş bir hortuma sahiptir bu sayede koku yapmaz ve kolay içim sağlar. Üstelik dünyadaki ve ülkemizdeki nargile fiyatlarına kıyasla ürün kalitesi ile birlikte değerlendirildiğinde oldukça uygundur.

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak ve ürün satın almak için online satış sitemiz olan https://www.odumantr.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir Yorum Bırak