PES 2018 Ne Zaman Çıkacak?

5

Günümüzdeki en popüler spor oyunlarından biri olan PES 2018’in çıkış tarihi belli oldu. Konami tarafından geliştirilen ve piyasaya sunulan Pro Evolution Soccer isimli ünlü oyunun son serisi PES 2018, oyun severlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Her sene bir önceki seriden daha farklı özelliklerle piyasaya sunulan PES isimli futbol oyunu, özellikle spor oyunları seven oyuncular için bir efsane niteliğindedir.


Açıklanan bilgiler, yeni oyunun bir önceki oyunlara oranla görsel olarak çok daha kaliteli bir deneyim sunacağı yönünde. Bunun yanı sıra önceki sürümlerde yer alan Fox Engine, daha gelişmiş bir teknolojiyle oyuna entegre edilmiş durumda. Bu sayede oyun içi deneyimin de 2’ye katlanacağı söyleniyor. Oyundaki bir diğer cezbedici özellik, PS4 ve Xbox One X kullanıcıları oyunu 4k, 60 fps olarak çalıştırabilecek.

(Video PES 2018’in resmi tanıtım videosudur.)

Şirket ayrıca, daha önceki sürümlerde mevcut olan grafik ve mantık hatalarıyla ilgili müjdeyi de vermiş durumda. Kullanıcıların dikkatini çeken hataların pek çoğu yeni sürümde yer almayacak. Ek olarak oyunla ilgili yapılan bazı açıklamalar, oyun için en önemli detaylardan birinin de oyun içi ışıklandırmalar olacağı yönünde.

Kullanıcıların oyun deneyimi açısından eksi not verdiği en önemli konulardan biri elbette lisans sorunu. Ancak Konami’nin yıllardır çözemediği lisans sorununun yeni seride yer alıp almayacağıyla ilgili henüz kesin bir bilgi yok.

PES 2018 Türkiye Ligi

PES 2018 Çıkış Tarihi

Her sene Eylül ya da Ekim ayında yeni serisini piyasaya sunan Konami, bu sene de PES’in 2018 sürümünün Eylül ayında raflarda yerini alacağını duyurdu. Oyun severler 12 Eylül itibariyle PES 2018’e kavuşabilecekler.


PES 2018’de Türkiye Ligi olacak mı?” sorusu ise hala belirsiz. Ancak olumlu ya da olumsuz bununla ilgili de kesin bir bilgi yok. Bilinen tek şey, Konami’nin TFF ile bu tür bir görüşme yaptığına dair herhangi bir kanıtın bulunmaması. Yine de Türkiye Ligi, hatta Türkçe spiker oyunun ve oyuncuların gündeminde. Özellikle Türkiye Ligi’nin oyunda yer alması için pek çok platform üzerinden imza kampanyaları da başlatılmış durumda.

PES 2018 Fiyatı

Futbol oyunları dünyasının 2 devi olan EA Sports ve Konami’nin yeni sezonda da büyük bir rekabete girecek olmalarını tahmin etmek oldukça kolay. Ancak ortada olan gerçek, özellikle 2010 yılından sonra çıkan PES ve FIFA serilerinde, EA Sports’un FIFA’sının önde olduğudur. Hatta ülkemizde bu fark hem Türkçe metin, hem Türkiye Ligi bulunan, hem de lisans problemleri olmayan FIFA lehine oldukça güçlüdür.

PES 2018 Fiyatı

Konami de, rekabette söz hakkına sahip olmak için oyunun fiyatını, FIFA’dan daha aşağıda tutmaya özen gösteriyor. Bu sene çıkacak olan PES 2018 için belirlenen fiyat da şimdilik 70 dolar olarak açıklandı. Ancak bu fiyat 60 dolara kadar inebilir.


PES 2018 Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim sistemi: Windows 7 – 8/8.1- 10

İşlemci: Intel Core i5-3450 3.1 GHz veya AMD FX-4100 3.6GHz

Bellek: 8 GB RAM

Ekran Kartı: 2 GB GeForce GTX 650 veya Radeon HD 7750

DirectX: Version 11

Depolama alanı: 30 GB

Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim sistemi: Windows 10 x64

İşlemci: Intel Core i7-3770 3.4 GHz veya AMD FX-4170 4.2 GHz

Bellek: 8 GB RAM

Ekran Kartı: 2 GB Nvidia GeForce GTX 660 veya AMD Radeon HD 7950

DirectX: Version 11

Depolama alanı: 30 GB

5 YORUMLAR

Bir Yorum Bırak