Son 1 Yılda En Çok Okunan Yazılarım

13

İlk blog yazımın üzerinden 5 yıldan uzun bir süre geçti. Bu süre içinde bambaşka projeler için farklı farklı konularda binlerce yazı yazdım. Arkadaş çevrem sürekli oyunlarla haşır neşir olurken, benim ilgi alanım hep web siteleriyle alakalı oldu.

Aslında web sitelerine ilgim ilk blog yazımdan da önceye dayanıyor. İlk kişisel bilgisayarım 2007 yılında oldu ve o yıldan beri en büyük hobilerim hep web siteleri ve web tasarımla ilgili şeyler. Ancak nitelikli bir blog yazarı olma sürecimin başlangıcı, bundan 5 yıl önce giriştiğim bir proje için yazmaya başlamama denk geliyor. O günlerden beri kendim uğraştığım ya da sonradan dahil olduğum pek çok proje oldu. Zaman içerisinde özellikle blog yazma konusunda kendimi geliştirdim. Hala da geliştirmeye, nitelikli bir blog yazarı olmak için çalışmaya devam ediyorum.

Yaklaşık 1 yıl 4 aydır Blogdede üzerinden, bu zamana kadar biriktirdiğim deneyimlerimi paylaşmaya çalışıyorum. Kişisel blog olarak yazmaya devam ettiğim Blogdede’de son 1 yılda en çok okunan yazıları merak ettim ve istatistiklerden bu yazıları inceledim. Daha sonra bunu neden paylaşmıyorum diye düşündüm ve kendimi burada buldum.


Daha önce uğraştığım projelerden tutanlar da oldu, kimse adını bile bilmeden batanlar da. Ancak emin olduğum bir şey var: O da şu ki; Blogdede benim asla kapanmayacak blogum olarak kalacak. Buradan uzun yıllar boyu internet alemine seslenmeyi düşünüyorum.

Gelelim son 1 yılda en çok okunan yazılarıma;

1- Adamlar – Utanmazsan Unutmam Şarkı Sözleri (24.822)

Çok sevdiğim bir şarkıdır kendileri. Bu listeyi yaparken en üste yazarım diye düşünerek paylaşmamış olsam da, beklemediğim bir ilgi görmesi beni çok mutlu etti. Teşekkürler Google!

2- Karanlığın Evlatları Cinler Hakkında 18 İlginç Bilgi (11.971)

Twitter üzerinden bir profilde gördüğüm ilginç bilgilerden en ilginç 18 tanesini giflerle destekleyerek listelemiştim.

3- İzmir’de Haftasonu Yapılacak Öğrenci Aktiviteleri (9.500)

En iyi bildiğim konulardan biri de İzmir’dir. İzmir’de öğrenci olarak geçirdiğim 3+ yılın üzerinden böyle bir yazıyı öğrenci gözüyle yazmam gerektiğini düşünerek işe koyulmuştum.

4- Twitter’ın Saatini Telefonun Saatiyle Aynı Değere Getirmek (8.668)

Ülkemizin bu sene yaz saati uygulamasını devam ettirmesi sosyal medyada saat sorununa yol açmıştı. Bu sorunu önce kendi telefonumda, kendi yöntemlerimle çözdüm. Sonra bu yöntemlerle çözümünü bir yazıyla paylaştım.

5- Koray Avcı’nın Gerçek Yüzü; Organizatör Çiler Boylu’nun Koray Avcı İzlenimleri (6.656)

Bir döneme damga vuran bir haberdi. Hiçbir yerde paylaşılmamışken burada paylaşmak istedim. İyi ki de istemişim.


6- Eve İnternet Nereden Alınır? En Kaliteli ve İnternet Firması Hangisi? (4.409)

Pek çok kez ev değiştiren bir öğrenci olarak neredeyse tüm internet firmalarını denemişliğim var. Yaşadıklarımı da bu yazıyla evine internet alacak okurlarımla paylaşmıştım.

7- Bir Öğrencinin Gözünden Dokuz Eylül Üniversitesi (3.391)

Üniversite hayatıma ilk başladığım okul olan Dokuz Eylül’ü, tercih yapacak kardeşlerim için bir öğrencinin gözünden yazmıştım. Bu ve bir alttaki yazı özellikle tercih dönemlerinde tıklandı ve tıklanmaya devam ediyor.

8- Bir Öğrencinin Gözünden Ege Üniversitesi (2.621)

Dokuz Eylül’de geçen 2 senenin ardından doğru bir tercihle Ege Üniversitesi’ne geçtim. Burayı da bir öğrenci gözüyle yazdım.

9- İzmir’de Haftasonları Gittiğim Tatil Yerleri (1.737)

Deniz kenarı mekanlar ve plajlar, yazları en çok gitmeyi tercih ettiğim yerlerdir. İzmir de bu mekanların cenneti konumunda. Bizzat gittiklerimi bu yazıda yazmıştım.

10- Türkiye’nin En İyi 10 Üniversitesi (1.678)

Türkiye’nin en iyi üniversiteleri listesi açıklandığında, ilk 10 sıradakileri listelemiştim.


İlk 10 sıra bu şekilde. Bu listenin hemen ardından gelen 1.000 okunmanın üzerinde 9 yazım ve yeni yayınlanan ya da ara ara takipçi alan bunların dışında onlarca yazım mevcut.

Blogdede’nin ilk açıldığı günden bu zamana kadar bana kattıkları saymakla bitmez. Bu listedekiler de önce bana sonra okurlarıma kattığı bilgilerden bazılarını oluşturuyor. Umarım sizlere sürekli kaliteli ve işe yarar içerikler üretmeye devam eder, blog yazımı konusunda kendimi geliştirmeye devam ederim.

13 YORUMLAR

  1. Gördüğüm kadarı ile arama odaklı konuların çok okunmuş. Google’a okuyucu yararlı yazılar vermek her zaman işe yarıyor.

    • Aslında sırf Google’da ilk sırada olsun diye yazmadım ama hoşuma giden konuları Google’ı odağa alarak oluşturdum 🙂 Yorumun için teşekkür ederim

  2. Yazılarınızın okunma sayanları gerçekten taktire şayan. Başarılarınızın devamını dileyerek yeni yazılarınızı beklediğimi belirtmek istiyorum

  3. Gerçekten Bu İşi Severek Yapmayanlar Halendaha Seo Çalışması Yapmaya Çalışıyorlar. Bu Gibi İşleri Severek Yapmayanlar Ölü Sitelerden Backlink Vaadiyle Para Kazanıyorlar Ya Ona Şaşırıyorum.

Bir Yorum Bırak