Türkiye A Milli Takımı Gruptan Nasıl Çıkar? 2.Tur İçin Gerçekleşmesi Gereken İhtimaller

1

Büyük umutlarla gittiğimiz Fransa yolculuğu pek umduğumuz gibi geçmese de hala matematiksel olarak turnuvada kalma şansımız bulunuyor. EURO 2016’da yolumuza devam edebilmemiz için gerekli ihtimalleri araştırdık.

A grubunda Arnavutluk, Romanya’yı 1-0 yenerek üçüncü oldu. 3 puan ve -2 averajı olan Arnavutluk’u geçebilmemiz için Çek Cumhuriyeti’yi 2 farklı mağlup etmemiz gerekiyor. Mevcut tabloda -4 averaja sahip olan Türkiye, Çekler’i 2 farklı yendiği taktirde averajını -2’ye çekecek ve grubu 1 gol atarak bitiren Arnavutluk’tan daha çok attığı için rakibini geride bırakmış olacak.


C Grubu’nda Almanya, Kuzey İrlanda’yı yenerse, Ukrayna da Polonya maçını kazanamazsa, averajımız Kuzey İrlanda’dan daha iyi olmalı. Ancak Kuzey İrlanda’nın son maç öncesi +1 averajı olduğu unutulmamalı.

E Grubu’nda İtalya, İrlanda’ya, Belçika da İsveç’e kaybetmezse Çek Cumhuriyeti’ne karşı alacağımız 2 farklı galibiyet son 16 turuna çıkmamız için yeterli olacak.

F Grubu’nda oynanacak maçlardan biri berabere biterse 3. sıradaki takımın puanı kesin 3 olacak. Ama averajı da 0 olacak. Bu durumda bizim Çekler’i farklı yenmemiz gerek.

B Grubu’nda Galler 6 puanla birinci, İngiltere 5 puanla ikinci olurken, Slovakya da 4 puanla üçüncü sırada yer aldı. Dolayısıyla bizim bu gruptan bir takımı geçme şansımız kalmadı.

1 YORUM

  1. Açık konuşmak gerekirse Türkiyemiz’in gruptan çıkması küçük bir ihtimal. Neden mi çünkü evimizde çok bedavadan puanlar kaybettik. Deplasmanda zor maçlarımız var, rakiplerimiz İzlanda ve Ukrayna ise kolay deplasmanlara gidecek. Rakiplerimize Hırvatistan’ı katmadım çünkü onlar zaten aldı başını gitti. Grup lideri de bitirirler grubu.

Bir Yorum Bırak