Türkiye’nin E-Ticaret Devi Hepsiburada Satılıyor

6

Türkiye’deki en çok tanınan ve en büyük elektronik alışveriş sitesi hepsiburada.com satışa çıkarıldı. Goldman Sach Group isimli yabancı bir yatırım şirketiyle anlaşmaya varıldığı açıklandı.

2017 yılı başında, hepsiburada.com’un yöneticileri %40 oranında büyüme hedefliyordu. Piyasadaki en çok ziyaret edilen e-ticaret sitesi hepsiburada’nın bu orana yıl sonuna kadar ulaşması da oldukça muhtemel görünüyordu. Ancak sitenin yöneticilerinden Hanzade Doğan Boyner, sektör için beklenmeyen bir haber niteliğinde açıklama yaparak, şirketin yabancı bir finansman ve yatırım şirketine devredileceğini duyurdu.


Satışın bedeli henüz açıklanmadı ancak kulislerde rekor bir fiyata satılacağı konuşuluyor. Hanzade Doğan Boyner ayrıca, Türkiye’nin en büyük teknoloji girişimi çıkışına aracılık edeceğini ve rakiplerine karşı yıkıcı değil yapıcı bir anlaşmaya imza atılacağını da açıkladı.

Türkiye’nin e-ticaret alanındaki devinin yeni sahibi olmaya hazırlanan Goldman Sach Group’tan konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Satışın ise 2018 yılının başlarında tamamen sonuçlanması bekleniyor.

Daha önce de benzer haberlerle gündeme gelen hepsiburada’nın, Amazon şirketine satılacağı konuşuluyordu. Ancak satın alan şirket Amazon değil, Goldman Sach Group oldu.

Satışın ardından e-ticaret piyasasının nasıl şekilleneceği de merak konusu.

6 YORUMLAR

  1. Büyük bir şirket hepsiburada.com kampanyalarıda bir o kadar iyi diğer büyük rakip şirketlerle karşılaştırdığımız zaman satılması gerçekten çok garip.

  2. Türkiye’nin e-ticaret devi HepsiBurada’nın bir yatırım şirketine değil de Amazon tarafından satın alınması daha güzel olurdu. Amazon tecrübesi ve yenilikçi yaklaşımı ile ülkemiz online mağaza işletmeciliği ekosistemine yeni bir soluk getirip, rekabeti güzelleştirirdi.

Bir Yorum Bırak