Ücretsiz Yapılabilecek Aktiviteler ve Hobiler

0

Günümüzde insanlar saatlerinin çoğunu ya kapalı iş yerlerinde ya da evde sorumluluklarını yerine getirerek geçiriyorlar ve eskiye oranla stres çok daha fazla.

Biraz eğlenmek ve bu yoğun tempoda nefes almak istediğimizde de zaten hassas olan bütçemiz iyice sarsılabiliyor.

Bu etkinlik rehberi size hem dinlendirici etkinlikler hem de sosyalleşme imkânı sunacak.

Kültür Sanat Etkinlikleri

İlçenizdeki kültür ve sanat merkezlerine özellikle her ay uğramanız sizin için faydalı olacaktır. Alacağınız aylık küçük etkinlik kitapçıklarından hem tiyatro, söyleşi, konser fırsatlarını görecek hem de kültür merkezinizde bulunan sergileri gezerken sanatın sizi dinlendirdiğini hissedeceksiniz.

Hobi ve Meslek Kursları

Belediyelerin düzenlediği hobi ya da meslek edindirme kurslarına ücretsiz kayıt olabilirsiniz. Bu kurslarda yabancı dil eğitiminden tutun da iş hayatınızda etkili iletişime kadar birçok alanda kendinizi geliştirebilir ya da size uygun hobilerle stresinizi atabilirsiniz.

Workshop’lar

Bulunduğunuz bölgeye yakın workshop içeriklerini takip edebilir ve kendinizi yeni şeyler denerken keşfedebilirsiniz.

Fotoğraflı Günlük Tutmak

Fotoğraflı günlük tutabilirsiniz. Yürüyüşün insan vücuduna faydası saymakla bitmez. Güzel bir fotoğraf makinesiyle ya da artık herkesin telefonu şahane fotoğraflar çekiyor, telefonunuzla güzel bir yürüyüşe çıkabilirsiniz. Hoşunuza giden görüntüleri ölümsüzleştirebilir ve sevdiğiniz bir deftere bu fotoğrafları ekleyerek hissettiklerinizi yazabilirsiniz.


Kütüphaneler

İlçenizdeki kütüphanelere kayıt olabilirsiniz. Kitapların sihirli dünyasında çıkacağınız serüvenler size bu hızla akıp giden zamanda bir mola yaratacaktır.

Blog Açmak

Sevdiğiniz alanda yazılar yazacağınız bir blog açabilir ve içinizdekileri insanlarla paylaşabilirsiniz.

Anı Albümü

Sizin için özel olan birine anı albümü hazırlayabilirsiniz. Birlikte çekindiğiniz resimlere o an hissettiğiniz güzel duygulardan bahseden küçük notlar, ufak simgeler ekleyebilirsiniz.

Mutfak İşleri ve Paylaşma

Mis kokulu kurabiyeler pişirip komşularınıza dağıtabilirsiniz. Artık apartman dairelerinde komşularımızı tanımıyoruz ve bu bizi kalabalıklar içinde yalnızlaştırıyor belki bu küçük adım büyük dostlukların kapısını aralayabilir.

Diğer Öneriler

Sevdiğiniz bir arkadaşınızı davet edip birlikte ne zamandır bakmadığınız dolabınızın köşesinde kalmış elbiselerinizi ayırabilirsiniz. Elbiseleri denemek, alırken ya da giydiğiniz zamandaki iyi kötü anlarınızı paylaşmak aranızdaki iletişimi güçlendirirken sıkıcı bir işi keyifli hale getirmiş olursunuz.

Aile büyüklerinizi evinize davet edip güzel bir yemek yiyebilir sonrasında da sevdiğiniz bir kutu oyununu oynayabilirsiniz. Hem onlara ne zamandır göstermediğiniz ilgiyi göstermiş olur hem de onların hayata dair tecrübelerinden faydalanabilirsiniz.

Son Sözler

Yapacağınız etkinlik ne olursa olsun önemli olan size iyi gelmesi, mutlu hissetmenizi sağlaması ve bu tüketim çılgınlığı içinde üretkenliğinizi ortaya çıkarmasıdır.

Bir Yorum Bırak