Whatsapp’a Mavi Tikli Onaylanmış Hesaplar Özelliği Geliyor

3

İlk olarak popüler sosyal medya sitesi Twitter‘da uygulanmaya başlayan onaylanmış hesapları gösteren ve profil isminin hemen yanında yer alan mavi tik özelliği çok yakın bir zamanda Whatsapp‘ta da yer alacak.

Mavi tik özelliği, sosyal medya kullanan ünlülerin, işletme hesaplarının ve sosyal medya fenomenlerinin profilleri ilgili site tarafından onaylanmasıyla kullanılabiliyor. İlk olarak Twitter’la hayatımıza giren bu uygulama, daha sonra Instagram ve Facebook’ta da uygulanmaya başlamıştı.


Sahip olduğu platformlara diğer sosyal medya sitelerinin çok tutulan özelliklerini entegre etmeyi seven Facebook’un, mavi tik özelliğini Whatsapp’ta da sunacak olması aslında şaşırtan bir haber değil. Ancak kimlerin Whatsapp’ta mavi tikli olacağı da merak konusu. Güncel teknoloji haberlerinin yer aldığı bazı platformlarda, Whatsapp’ta mavi tikli hesap kullanabilme yetkisinin ilk olarak işletmelerin hesaplarına tanımlanacağı konuşuluyor.

Konuyla ilgili bir diğer önemli bilgi de bu uygulamanın iPhone ve Android kullanıcılarından önce Windows Phone kullanıcılarına sunulacak olması. Whatsapp, sadece Windows telefonlarda kullanımına izin verdiği Whatsapp Beta uygulamasında mavi tikli hesapları denedikten sonra diğer işletim sistemine sahip telefonlarda da bu uygulamayı hayata geçirecek.

3 YORUMLAR

Bir Yorum Bırak