WordPress Blog Sahibi Olma

1

İnternet, günümüzde farklı amaçlarla kullanılmaktadır. Bunlardan biri de blog yazarlığıdır. Teknik özellikler bakımından karşılaştırıldığında şu an internette ziyaret ettiğimiz çoğu sitenin WordPress altyapısını kullandığını görüyoruz.

Blog Neden Açılır?

İnsanlar farklı sebeplerle blog açmak isteyebilirler. Bazıları düşüncelerini paylaşabileceği kendine ait bir platform sahibi olmanın keyfini sürerken bazıları da kimse okumasa da günlük şeklinde yazılarını yayınlayacağı bir sitesi olsun ister. Kimileri de blog yazarak para kazanmanın derdindedir. Evet, eğer yaptığınız işe hâkim olursanız keyif alarak yazdığınız yazılardan gelir elde etmeniz mümkün. Bunun için öncelikle bir blog açmalısınız. Teknik bilginiz yoksa üzülmeyin, yazımızı okumaya devam edin.

Blog Nasıl Açılır?

Ücretsiz ve ücretli çeşitli blog servisleri vardır. Ücretsiz servisler bir takım sıkıntıları da beraberinde getirmektedir. Hangi amaçla blog yazmak istiyor olursanız olun, size tavsiyemiz ücretli servisleri tercih etmenizdir. Ücretli dememiz sizi korkutmasın, ilk etapta oldukça az miktarlar ile başarıyı yakalayabileceğiniz bir blog sahibi olabilirsiniz.


Ücretli bir blog sahibi olmanız için size tavsiyemiz bir firmadan hosting paketi alarak bu hizmet üzerine WordPress kurulumunu sağlamanızdır. WordPress, Türkiye’de ve Dünya’da birçok web geliştirici tarafından tercih edilen açık kaynak kodlu bir yazılımdır. Kullanımı kolaydır. Herhangi bir teknik bilgiye sahip olmadan kolaylıkla yönetebilirsiniz.  WordPress ücretsiz bir kaynaktır, ödenecek olan ücret hosting hizmetini alabilmeniz içindir. Bu konuda size yardımcı olacak hizmetlerden biri de uygun fiyat ve kaliteyi bir araya getiren Turhost wordpress hosting hizmetidir.

Blog Açmak İçin İpuçları

WordPress tabanlı bir blog sahibi olmak isteyenler bu konuda ya da benzer konularda para harcamadan kendi sitelerini kendileri yapabilirler. Bunun için kendilerine güvenilir bir kaynak edinmeleri gerekebilir. Açık ve anlaşılır anlatımları ve ilgi çekici konularıyla dikkatleri üzerine toplayan internet dersleri blog sahibi olmak isteyen ancak buna kendini hazır hissetmeyenler ile benzer konulardan sorun yaşayanların sorunlarını kolayca çözmelerini sağlıyor. Eğer siz de blog açmak isteyen bir internet tutkunu iseniz aradığınız sorunun cevabını bu internet adresinde bulmanız oldukça olası. Blog açmayı düşünmüyorsanız, yalnızca meraklısı iseniz de yine de bilgi edinmek amacıyla sitemize bekliyoruz.

1 YORUM

  1. Blog açma bir şekilde makaleyi hakkını vererek yazabilecek kişiler tarafından açılmalı aksi taktirde iki kelimeyi bir araya zor getiren kişiler kendini sosyal medyada ancak ifade edebiliyor.

Bir Yorum Bırak