Yaz Tatili İçin Fethiye Doğru Bir Seçim Mi?

0

Fethiye, Akdeniz bölgesinin en turistik alanlarından biridir. Muğla’nın 13 ilçesinden biri olan ve her yaz en çok turist çeken ilçeleri arasında yer alan Fethiye, yaz tatilleri için gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bir yerdir.

Fethiye’yi tercih etmek için pek çok sebep vardır. Yazın sıcağında, dünyaca ünlü Ölüdeniz’de vakit geçirmek, birbirinden eğlenceli, adrenalin dolu spor aktivitelerine katılarak unutulmaz anlar yaşamak, yemyeşil Akdeniz doğasında ciğerlerinizi temiz havayla doldurabilmek bu tercih sebeplerinden sadece birkaçıdır.  Yaz tatili için Fethiye’ye gitmeye sebep olacak daha birçok etken vardır.

Yamaç paraşütü yapmak için Türkiye’nin en uygun pistlerinden bazıları Fethiye’de bulunur. Bu sporu pek çok kişi yapmak ister. Ancak kimileri imkan bulamaz, kimileri de imkan bulduğu halde cesaretini toplayıp bu işe girişemez. Fethiye yamaç paraşütü için oldukça elverişli imkanlar sunar: Üstelik bu sporu Fethiye’de yapabilecek olmanız, çok şanslı olduğunuzu gösterir. Çünkü Ölüdeniz manzarasında yamaç paraşütü yapabilmek herkesin erişemediği bir şanstır.


Ülkemizde bu sporun ilk yapılmaya başlaması 1990 yılına dayanır. O yıl Fethiye’de yapılmaya başlanan bu sporun günümüzde de en yoğun yapıldığı yer yine Fethiye’dir. Ölüdeniz yamaç paraşütü için imkan sağlayan, bu spora öncülük eden pek çok spor kulübü vardır. Fiyatları da çeşitli kriterlere göre değişir. 2017 yılında ortalama fiyatlar 200-250 TL arasında değişse de bu sporu yapmanıza imkan sağlayan yerleri arayıp detaylı bilgi almanızda fayda vardır.

Yaz aylarında planlanacak bir tatil için en uygun mekanların başında Fethiye gelir. Mükemmel Ölüdeniz manzarasında, yapabileceğiniz çok fazla türde aktiviteyle, tatilinizi en keyifli geçireceğiniz yerlerden biridir. Fethiye’de yapmakla, başka yerde yapmak arasında büyük fark olan yaz tatili aktivitelerini iyi araştırın derim. Bu yaz tatili için plan yaparken Fethiye’yi mutlaka göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyorum.

Bir Yorum Bırak