Yeni Nesil Bir Blog

0

Merhabalar, sizlerle yeni tanıştığım ve oldukça başarılı bulduğum bir blog sitesinden bahsetmek istiyorum. Öncelikle “blog nedir” sorusunun cevabıyla başlamak gerekir. Blog, en kısa tanımıyla internet günlüğüdür. Sadece tek bir konu belirleyip, o konuda yazan blog yazarları olduğu gibi, genel içerikli blog siteleri de mevcuttur. Genel içerikten kasıt da şudur; farklı konularda düzenli olarak içerik girişi yapılması. Bu yazımda bahsedeceğim blog, genel içeriklidir.

Mustafa isimli bir arkadaşın yazdığı blog, her türlü konuda içerik barındırmaktadır. Sitesinde kaliteli içerikler üretmeyi başaran bu arkadaş, düzenli olarak her türlü konuda içerik girişi yapmaya özen gösteriyor. Bunun yanı sıra sitede kullanıcılar için oldukça faydalı bilgiler de bulunuyor. Kendisi matematik mühendisliği okuyor ve mühendislikle ilgili yazılar da yazıyor. Örneğin C dili örnekleri yazısında, bir programlama dili olan C’nin örnek kullanımından bahsediyor. Bu konu özellikle mühendislik bölümünde okuyan herkesi oldukça yakından ilgilendiriyor.


Bir diğer faydalı bulduğum içeriği de ödev kapakları. Öğrencilik hayatımızın hemen her döneminde ödevlerle sürekli içli dışlı oluruz. Bu ödevleri de öyle olduğu gibi teslim etmek yerine, daha yüksek notlar alabilmek için süsleyip veririz. Bir ödevin olmazsa olmazlarından biri de kapaklarıdır. Bu içerikte de onlarca farklı ödev kapağını derlemiş ve ziyaretçilerin beğenisine sunmuş.

Oldukça fazla faydalı içerikle karşılaştım, ama hepsinden bir yazıda bahsedemeyeceğim. Es geçmek istemediğim son içeriği de Facebook sayfa birleştirme konusunda yazdığı yazı. Bu yazıda dünyanın en çok kullanılan sosyal ağı Facebook’taki sayfaların nasıl birleştirileceğini oldukça yalın ve anlaşılır bir dille anlatmış.

Başta da belirttiğim gibi blogunu “genel içerikli blog” kategorisinde aktif tutmaya çalışan bu arkadaş, amacını başarılı bir şekilde gerçekleştiriyor. Her telden, her konudan birbirinden ilginç ve faydalı bilgileri blogun takipçileriyle buluşturuyor.

Bir Yorum Bırak