Yeraltından Gelen Mucizevî Şifa

0

Maden suyu, yer altından gelen oldukça faydalı bir içecektir. Mineral tuzu, gaz ve elementler bakımından zengin olan bu içecek, vücuttaki toksinlerin hızla dışarı atılmasını sağlamaktadır. Pek çok yararının yanı sıra içilmesi de bir o kadar rahatlatıcı olan maden suyu, maalesef ki pek çok insan tarafından sevilmemektedir.

İçeriğinde bulunan gaz nedeni ile asitli gibi bir yapıya sahip olan maden suyu, özellikle de sindirim sorunu yaşayanlar için oldukça faydalı bir içecektir. Maden suyunun faydaları çok fazla olmasına rağmen herkes tarafından sevilmemektedir. İçerdiği tüm mineraller ve karbondioksit gazı ile birlikte yer altı çatlaklarından dışarı çıkan ve hiçbir katkı maddesi bulunmayan maden suyu, pek çok derde şifa olmaktadır.

1-Sindirim: Maden suyunun en baştaki faydası sindirim sisteminedir. Yemeklerden sonra içildiğinde sindirimi ve hazmı kolaylaştırmaktadır.

2-Cilt İçin: Fizyolojik etkilerinin yanı sıra cilt için de oldukça faydalı olan maden suyu, kırışıklıkların ve cilt lekelerinin geçmesinde etkilidir. Ayrıca tonik olarak kullanılıp yüzün silinmesi şeklinde işleme tabi tutulan maden suyu ciltteki sivilcelerin de geçmesinde etkili olmaktadır. Cildin nem dengesini sağlayarak pürüzsüz, canlı ve ışıl ışıl bir cilt yapısı sağlamaktadır.

3-Vücut İçin Gerekli Vitamin ve Mineraller: Tamamen doğal bir içecek olan maden suyu, içerisinde kalsiyum, fosfat, demir, florür, çinko gibi mineralleri bulundurmaktadır. Tüm bu mineraller büyümeye de oldukça faydalar sağlamaktadır. İşte bu nedenle de özellikle gelişme ve büyüme çağındaki çocuklar tarafından her gün tüketilmesi önerilmektedir. Ayrıca hamile bayanlar için de önemli bir vitamin ve mineral kaynağıdır. Vücudun günlük ihtiyaç duyduğu kalsiyumu karşılayan maden suyu, güçlü kemik yapısı için de etkilidir.


4-Mide: Pek çok organa fayda sağlamasının yanı sıra en fazla da mideye iyi gelmektedir. Özellikle de sindirimi ve hazmı kolaylaştırarak midenin yorulmasını önlemektedir. Ayrıca mide yanmaları ve ekşimelerine de iyi gelmektedir.

5-Kanser: Pek çok kansere fayda sağlamasının yanında en çok da meme kanseri üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır. Karaciğer kanseri ve safra kesesi rahatsızlığının da önüne geçmektedir. Maden suyunun kansere olan etkilerini faydaları zararları linkinden inceleyebilirsiniz.

6-Kadınlara Faydaları: Kadınlar menopoz ile birlikte pek çok sıkıntı ile karşılaşmaktadırlar. Özellikle de kemik sorunları kadınların en sık karşılaştıkları problemlerdendir. Bu nedenle de maden suyu menopoz zamanındaki kadınların her gün içmesi ile kemikleri güçlendirmekte, sıkıntıları ortadan kaldırmaktadır.

7-Günlük Ne Kadar İçilmeli: İçindeki mineraller nedeni ile çok sağlıklı bir içecek olan maden suyu, ter, solunum ve idrarla kaybolan minerallerin geri kazanılmasına yardımcı olmaktadır. Ülkemizde tuz tüketimi oldukça yüksektir. Aşırı tuzlu yemekler yiyen insanlar için ise pek çok hastalık kapıda demektir. Ancak her gün maden suyu içerek bu hastalıklardan korunmak mümkündür. Her gün içilmesi gereken maden suyu miktarı ise 600 mililitredir.

Derde deva ve şifa kaynağı olup doğal bir şekilde yeryüzüne çıkan maden suyu ve diğer tüm içeceklerin faydaları ile ilgili olarak sitemizden yardım alabilirsiniz.

Bir Yorum Bırak